Spolupráce

Chůze je nejzdravější pohyb. Pomůže vám udržet se snadno v kondici

Sport je zdravý a všichni bychom se mu měli v rozumné a dostatečné míře věnovat. Co když je vám ale představa běhání ve zpoceném tričku nebo hopsání někde na aerobiku opravdu nepříjemná?

Není potřeba nutit se do aktivit, které vás nebaví. Existuje sport, který umíte, je nenáročný, ale jeho benefity pro vaše zdraví jsou nesmírně cenné. Řeč je o obyčejné chůzi.

Chůze je sportem pro všechny věkové kategorie a není nutné, abyste byli v nějaké extra kondici. Navíc díky chůzi můžete objevovat svět, a ukojit tak svou touhu po poznání. Cestovní agentura vám bude k ničemu, protože vy můžete za dobrodružstvím vyrážet po svých a vypravit se doslova kamkoliv. K chůzi není třeba zvláštní vybavení ani schopnosti – stačí se rozhodnout a vyrazit.

Aby byla chůze zdravá

Klíčové je samozřejmě mít kvalitní obuv, která je na dlouhou chůzi vhodná. Do města postačí obyčejné pohodlné tenisky, náročnější terén ocení trekové boty, které pevně drží kotník a usnadňují snadný pohyb nohy. Není třeba rovnou začít chodit maratony. Začněte každý den s trasou okolo 3–5 kilometrů. Nasaďte také trošku svižnější tempo, abyste cítili, že se vaše tělo zahřívá a svaly optimálně pracují. Po pochodu si dopřejte dostatek relaxace, třeba i příjemnou koupel a odpočinek s nohama nahoru, který uleví unaveným svalům a předchází vzniku křečových žil.

Co chůze přináší?

Nejenže zlepšuje zdraví a fyzickou kondici, ale může třeba utužovat i rodinné či přátelské vztahy. Na výlety se totiž nejlépe vyráží ve větší skupině, aby vám kilometry snadněji ubíhaly. S sebou si sbalte malou svačinku, třeba ořechy, sušené ovoce nebo proteinový nápoj a užívejte si krásy přírody i dobrý pocit z kvalitního a zdravého pohybu. I díky chůzi se můžete udržovat ve formě – bez diet i náročného cvičení v posilovně. Jde to, stačí to zkusit, nazout tenisky a vyrazit ven.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button