Spolupráce

Pupečník asijský: Zázrak v péči o pleť, který pomůže i s celulitidou

Přírodní látky jsou v kosmetice ceněnými ingrediencemi, které častokrát dokážou řešit různorodé problémy pleti a dodávat jí potřebné živiny. Jedním z takových malých přírodních zázraků je pupečník asijský, který se v poslední době začal v kosmetice hojně využívat právě díky svým úžasným účinkům.

Co je pupečník asijský?

Jde o vytrvalou bahenní rostlinu, jejíž blahodárné účinky znaly již starobylé kultury.  Je považována za omlazující zázrak a pomáhá při řadě problémů s pletí. Pupečník asijský v kosmetice můžete najít v mnoha krémech či sérech a jeho jedinečné složení může napomoci i vaší pokožce k tomu, aby byla mladistvější, zdravější a plná života.

Účinky

Pupečník asijský byl odpradávna využíván ajurvédskou medicínou k léčení kožních nemocí. Je to zejména proto, že má skvělé antioxidační a antibakteriální účinky, a proto pleť přirozeně léčí, ale také zklidňuje a zmírňuje podráždění. Zvláštní roli má proto v péči o ekzematickou pokožku, případně i pleť zasaženou lupénkou. V kosmetice má však své místo také v přípravcích zabraňujících vzniku a prohlubování vrásek, a také se jeho extrakt využívá v produktech proti vzniku celulitidy.

Zázrak nejen korejské kosmetiky

Využijte úžasné účinky této blahodárné rostliny na vlastní kůži. Pupečník asijský je hojně zastoupen zejména v korejské kosmetice, kde plní roli hydratačního a zklidňujícího elementu. V poslední době však postupně proniká i do Evropy a stále více se využívá i v produktech jiných kosmetických značek. Vyplatí se vždy volit celou produktovou řadu tak, aby se účinky pupečníku mohly v jednotlivých krocích kosmetické rutiny vzájemně podporovat.

Hodí se pro každou pleť?

Používání kosmetiky s pupečníkem asijským lze doporučit skutečně každému typu pleti, ale nejlepší účinky má zejména na mastnou, smíšenou nebo aknózní pleť a velmi vhodný je také pro stárnoucí pokožku s prvními vráskami.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button