Spolupráce

Ekologie v posteli

Zdá se vám nadpis trochu bizarní? Myslíte si, že je sex natolik přirozenou činností, že přece nemůže mít na naše životní prostředí absolutně žádný dopad? Možná se trochu pletete. Nevíme jak vy, ale u nás se v nočních stolcích objeví sem tam nějaký ten vibrátor a k němu samozřejmě nemůže chybět ani lubrikační gel… Nedávno jsme se zamysleli nad tím, jaký to vlastně má všechno dopad na naše okolí. A výsledek kdo ví jak veselý nebyl. Proto jsme začali hledat ekologičtější varianty lubrikantů. A podařilo se!

Zero waste, životní prostředí a erotika

Přírodní lubrikační gel na vodní bázi Sliquid Organics 125 ml

Je pro vás životní styl zero waste na první místě a přitom si chcete užívat i v posteli s lubrikantem a (nejen) vibrátorem? Je to trochu boj, který se však dá s trochou odhodlání vyhrát. Pokud kupujete kvalitní erotické pomůcky, většinou k nim dostanete kvalitní balení, které se dá znovu použít nejen jako úložný prostor pro vaši hračku (což se však nedoporučuje, správně by měla být uložena ve speciálním saténovém sáčku), ale třeba také jako šperkovnici.

Dnes však nebudeme řešit obalové materiály. Místo toho se podíváme spíše na lubrikační gely, jejich výrobu a složení tak, abyste si mohli vybrat ten nejšetrnější. 

Vítězem jsou lubrikanty na vodní bázi, silikonu se však také bát nemusíte

Chcete ekologický gel šetrný k pokožce i k přírodě? Pak budete volit nejspíše mezi lubrikanty na vodní bázi, které můžete použít i se silikonovými pomůckami, s kondomem, ale také pro nespočet experimentů.

Pokud však potřebujete spíše gel s větší výdrží, co se jen tak nesmyje, například pro důkladnou masáž, budete muset sáhnout po gelu na silikonové bázi. V takovém případě byste měli volit mezi silikonovými lubrikanty značky Pjur, která se snaží o udržitelnost nejen ve složení. Své výrobní haly má přímo v Německu, čímž sice stoupá výrobní cena, ale za to tento postup šetří přírodu i co se týká dopravy.

Lubrikační gel Joydivision American BIOglide 100 ml

Ingredience s ekologickým certifikátem?

Například Jo Organic NaturaLove má 95 % ingrediencí z prokazatelně ekologických přísad. To znamená, že jeho nejhorší vlastností je plastový obal, který však můžete nejen vytřídit do žlutého kontejneru, ale klidně i znovu použít. Třeba na vlastní domácí kosmetiku.  To, že gel není testovaný na zvířatech a není v něm použitá žádná živočišná přísada je samozřejmostí, stejně jako u lubrikantu Pjur MED Vegan glide.

Sbírejte informace

Zero waste, udržitelnost a ekologický život mají společného mnoho. Jedna z těchto společných věcí je i to, že pro úspěšný život v tomto duchu musíte neustále sbírat nové informace. Co se týká ekologických hrátek v posteli, může být vaším průvodcem například Sexshopik.cz, který se věnuje nejen prodeji erotických pomůcek, ale také osvětě a píše spoustu článků o erotickém zboží

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button