Spolupráce

Deodorant: prostředek, který zajistí úchvatný pocit svěžesti

Pocení je normální reakce těla na fyzickou zátěž, stres nebo horko. Tímto způsobem organismus reguluje svou teplotu. Pocení však také může vést ke vzniku nepříjemného zápachu a mokrých skvrn na oblečení, zejména v oblasti podpaží. Moderní deodoranty a antiperspiranty pomáhají eliminovat nepříjemný zápach a dávají příjemný pocit svěžesti po celý den.

Jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem?

Deodorantem se nazývá prostředek, který brání vzniku nepříjemného zápachu. Látky, které jsou součástí deodorantů zabíjejí bakterie, které jsou příčinou tohoto zápachu nebo brání jejich množení. Deodorant navíc zanechává na pokožce příjemné aroma, které maskuje pachy těla. Lidem, kteří nemají problémy s nadměrným pocením a nechtějí do tohoto přírozeného procesu zasahovat, se doporučuje používat deodoranty a zvlášť ty, které neobsahují hliníkové soli.

Lidé, kteří mají problém nadměrného pocení, by však měli dát přednost antiperspirantu. Antiperspirant účinně bojuje proti potu, pomáhá odstranit nepříjemný zápach a mokré skvrny na oblečení. Součástí těchto prostředků jsou soli hliníku, které podle výzkumů uznávaných odborníků nepředstavují zdravotní hrozbu. Prostředky by se měly nanášet na čistou pokožku pro dosažení maximálního efektu. Nejlepší bude je použít hned po ranní sprše, abyste si zajistili pocit svěžesti po celý den.

Sprej, kuličkový nebo tuhý deodorant – co si vyberete vy?

Muži často dávají přednost klasickým sprejům, zatímco kuličkové deodoranty jsou mezi ženami zvlášť oblíbené. Deodorační spreje dávají pocit neuvěřitelné svěžesti. Nanášejí se na pleť rovnoměrnou tenkou vrstvou a rychle vysychají, umožňují se oblékat prakticky hned po jejich nanesení. Mezi další výhody deodorantu ve spreji patří hygienický způsob aplikace a báječné svěží aroma. Kuličkové deodoranty jsou zvlášť populární mezi ženami. Roll-on system zajišťuje optimální dávkování deodorační tekutiny. Kuličkové deodoranty se nejlépe hodí pro citlivou pokožku podpaží.

Deodoranty s pulverizátorem se výhodně liší svým hygienickým způsobem aplikace a dlouhodobým pocitem svěžesti. Pokud se chcete vyhnout skvrn na oblečení, použijte deodoranty se speciálními přísadami, které zabraňují vzniku bílých nečistot na tmavých tkaninách a žlutých skvrn na světlých tkaninách.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button