Spolupráce

Lázeňské procedury, které si užijí i děti

Léto většina z nás tráví u vody. Je jedno, zda jde o moře nebo rybník. Letošní rok je ale v mnohém jiný, mění se i naše cestovní preference. Uvažujete o takové změně i vy a chcete vyrazit na rodinnou dovolenou do lázní? Jenže co s dětmi? I ty si mohou užít nějakou tu lázeňskou proceduru.

Lázně nejsou jen pro „starý“

Až jednou budu v důchodu, do těch lázní se určitě vypravím. Stejně jako rodiče a prarodiče.“ Tak přesně to si říkají mnozí z nás. Lázně totiž máme spojené se stářím. Chyba lávky, do lázní mohou všichni. I rodiny s dětmi. A všichni do jednoho si pobyt tam mohou užít naplno.

Lázeňské procedury pro děti i dospělé

Když už do pobytu v lázních a ubytování v některém ze zdejších hotelů investujeme peníze, chceme udělat něco pro své zdraví, užít si nějakou tu lázeňskou proceduru. Děti chtějí dělat to samé co dospělí. Poraďte se tedy s dětským lékařem, kam můžete dítě vzít s sebou.

Víte, že léčba přírodními léčivými zdroji je účinná a k dětskému organismu šetrná? Děti, které pravidelně jezdí do lázní jsou méně často nemocné a nepotřebují tak často antibiotika?

Jaké procedury se hodí i pro děti?

  • Klimatoterapie neboli léčba vzduchem
  • Popíjení minerálních vod nebo celkové minerální koupele
  • Koupele v peloidech – rašelině, slatině, bahně
  • Inhalace
  • Pohyb v podobě procházek, plavání v bazénu nebo cvičení

S čím se mohou děti v lázních léčit?

Mnohé děti jezdí do lázní nejen s rodiči na dovolenou, ale také kvůli svému zdraví. V posledních letech roste i mezi dětmi počet astmatiků a alergiků. Výjimkou nejsou ani děti, které trápí potíže pohybového aparátu, obézní děti, nebo děti s onkologickými diagnózami.

O tom, zda má dítě nárok na lázeňskou péči takzvaně na pojišťovnu, bude nejlíp vědět ošetřující dětský lékař. Pokud tedy vašeho potomka trápí nějaké zdravotní potíže, neváhejte se ho zeptat.

Víte, že Česká republika se ve světě proslavila i lázeňskou léčbou dětské mozkové obrny?

Do lázní na rodinnou dovolenou

Nemá vaše dítě na lázně nárok, nebo si tam prostě chcete vyrazit jako rodina? Bez pojišťovny, jen tak? Klidně můžete. Na své si přijdete třeba v lázních, které leží na západě Čech, v okresu Cheb. Řeč je o Mariánských Lázních, nejmladších z proslulého lázeňského trojúhelníku západočeských lázeňských měst.

Právě tady si můžete užít pobyt v lázních s celou rodinou. Ubytovat se můžete v jednom z moha krásných hotelů a penzionů, popíjet při tom léčivé minerální prameny, chodit na procedury i procházky.

Náš tip: Pobyt v lázních není jen o procedurách. Je třeba poznat také místo, kde trávíte čas. Projděte se krásnými parky, zelenou přírodou, vychutnejte si lázeňskou oplatku. Navštivte infocentrum a poptejte se, kam se s dětmi vydat. Třeba právě v Mariánských Lázních si pro děti připravili několik naučných stezek, je zde i park, kde se mohou vyřádit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button