Spolupráce

Moje první dovolená na Maledivách

Bez dlouhého rozmýšlení jsem je pro sebe a moji přítelkyni zakoupil. Až poté jsem si začal zjišťovat nejdůležitější informace o Maledivách. Z článků na internetu jsme se dočetl že se jedná o docela drahou destinaci, ale že se lze ubytovat i na lokálních ostrovech mezi domorodci.

Můj úkol byl nyní najít nejlepší ostrov na Maledivách. Po dlouhém hledání a rozmýšlení jsem se rozhodl pro ostrov Thoodoo. Jedná se o malý ostrov na atolu Ari, asi 65 km od hlavního města Male. Ostrov má krásnou, dlouhou písečnou pláž a dle zkušeností ostatních cestovatelů je to krásný, klidný ostrov. Na ostrově je také veliká plantáž kde se pěstují hlavně melouny a papája.

Padlo datum odletu a míříme autobusem do Berlína. Let na Maledivy probíhá bez problému. Přestup máme v Doha v Kataru. Po 15 hodinách od nasednutí do letadla v Berlíně konečně přistáváme na Maledivách. Letiště na Maledivách je malé, přehledné. Nasedáme na loď na ostrov Thoddoo. Cestu nám zpříjemnili skotačící delfíní, kteří jako by se předváděli kdo vyskočí nejvýš.

Ostrov je opravdu krásný, celý se dá obejít pomalou procházkou asi za hodinu. Dny trávíme šnorchlováním na útesech, procházkami po ostrově a odpočinkem na dokonalé pláži pod palmami. Průzračné a teplé moře je plné života. V hotelu si domlouváme výlety na opuštěný ostrov, šnorchlování se želvami a pro mě vytoužené večerní rybaření. Na to vyplouváme kolem 17. hodiny, po 2 hodinách se již vracíme s lodí plnou ryb. Počasí nám celou dobu přálo. Slunce občas zahalily mraky. Dvakrát se také stalo že se obloha zcela zatáhla a na hodinu začalo pršet. Za chvíli ale opět svítilo slunce.

Na Maledivy nedám dopustit, byla to naše nejlepší dovolená.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button