Spolupráce

Víte, jak efektivně doplnit hořčík? Zkuste to přes kůži

Hořčík patří k nezbytným minerálům, které mají pro naše tělo zcela nezastupitelnou úlohu. Bohužel realita je taková, že drtivá většina populace trpí jeho nedostatkem. Může za to například průmyslově upravená strava, ale také nedostatečně pestrý jídelníček nebo časté sezení u počítače. Proto bychom měli hořčík doplňovat – ale jak?

Klasické tobolky

Běžně se dá hořčík přijímat prostřednictvím tobolek, tedy vnitřně. Můžete se setkat s různými formami hořčíku, které nabízí různou vstřebatelnost. Ne vždy je ale toto užívání efektivní, a ne každému také vyhovuje polykat tablety.

Příjem hořčíku přes pokožku

Jde o tzv. transdermální aplikaci, která může být pro některé lidi daleko přínosnější a příjemnější. Zejména vám prospěje, pokud trpíte chronickými záněty střev, trápí vás akutní křeče, které vás budí i v noci, trpíte nespavostí apod. Právě transdermální aplikace může zajistit velmi rychlé vstřebání potřebného hořčíku. 

Proč je podávání přes pokožku efektivní?

Pokožka je vlastně největším orgánem našeho těla. Aplikace hořčíku přes pokožku nám pomůže dostat tento minerál rychle do těla. Z povrchu kůže se velmi rychle dostane do lymfy, odtud do cévního systému a poté také do krve. 

Zkuste hořčíkový olej

Hořčíkový olej působí velmi dobře na svaly, uvolňuje křeče a napomáhá regeneraci po sportovním výkonu. Hořčíkový olej je z čistě přírodních zdrojů a pouhých 5 ml magnesiového oleje obsahuje 508 mg hořčíku. Toto množství vám dokáže velmi rychle ulevit od akutních potíží a podpořit vaše zdraví.

Namísto deodorantu

Možná nevíte, že hořčíkový olej může být také skvělou náhražkou vašeho klasického deodorantu. Minimalizuje zápach způsobený nadměrným pocením a na rozdíl od průmyslových deodorantů a antiperspirantů je zcela bezpečný. Do oleje lze také přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Jen buďte opatrní, abyste si jej nenastříkali na čerstvě oholenou pokožku.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button