Spolupráce

Alergie u psa aneb jak se připravit na návštěvu veterináře

Stále častějším problémem, se kterým se musejí majitelé čtyřnohých mazlíčků potýkat jsou alergie. Některé mohou dokonce být nebezpečné pro život a je důležité je identifikovat a léčit co nejdříve. Návštěva veterináře je proto klíčová pro diagnostiku a léčbu vašeho psa. Níže vám přinášíme několik tipů, jak se připravit na tuto návštěvu.

Sledujte příznaky a pokuste se zjistit, co je způsobuje

Předtím, než navštívíte veterináře je důležité pečlivě sledovat příznaky, které se u vašeho psa projevily. Můžete tak poskytnout lékaři mnohem přesnější informace a o to jednodušší bude problém diagnostikovat. Od svědění a zarudnutí kůže až po trávicí potíže, jako je například průjem nebo zvracení. Pokud by se ovšem objevily život ohrožující symptomy jako dechové obtíže nebo otoky, pak je třeba vyhledat pomoc co nejdříve.

Je důležité se předem informovat o tom, co může alergii u psů způsobovat. Více informací najdete na internetu nebo se můžete poradit s veterinářem. Tím můžete pomoci s identifikací možné příčiny a urychlit tak případnou léčbu. V některých případech může být nutné změnit: granule pro psy, množství pohybu, léčebnou metodu nebo zjistit, zda v domácnosti nejsou alergeny.

Samotná návštěva zvěrolékaře

Při návštěvě veterináře je důležité připravit si několik otázek, které byste mu chtěli položit. Například jaká léčba je pro psa nejvhodnější, jak často se má podávat lék nebo jaké mohou být vedlejší účinky.

Následně proběhne série vyšetření, díky které se zjistí, kde je vlastně problém a podle výsledků budete postupovat dále. Obvykle se ale v případě alergií jedná o problém s některou z potravin, která je obsažena v krmivu. Lékař tak pravděpodobně doporučí změnu a začít používat hypoalergenní granule pro psy, které mohou příznaky minimalizovat, dokonce v některých případech i úplně zarazit.

Zdroj foto: Zoriana Zaitseva / Shutterstock.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button