Spolupráce

Stojí investice do kvalitního kola a vybavení vůbec za to?

Projíždět se krajinkou můžete prakticky na jakémkoliv funkčním kole a pouze v běžném oblečení. Nicméně, chcete-li se věnovat cyklistice trochu seriózněji než doteď, bez vhodného vybavení se nejspíš přeci jen neobejdete.

Při vybírání kola si dejte na čas

Správný výběr kola je pro dobrý pocit z jízdy naprosto stěžejní. Pokud budete jezdit na stroji, který vám z toho či onoho důvodu nebude vyhovovat, nejenže se během jízdy nebudete cítit dostatečně komfortně, ale zároveň se můžete snadněji na problematičtější úsecích vysekat. Cyklista a jeho dopravní prostředek spolu musí být v dokonalém souladu, jinak to bude vždy drhnout.

To je také důvod, proč není dobré při výběru kola pospíchat, ale spíše si dát načas. Rozhodně k účelu nákupu navštivte kamennou prodejnu, kde si budete moci svůj potenciální budoucí stroj alespoň trochu vyzkoušet. Kupováním zajíce v pytli, byť třeba i vysoce kvalitního a drahého, byste jen zbytečně vyhazovali peníze.

Je cyklistické vybavení vůbec k něčemu?

Cyklistika není jenom o kolech, ale i o rozličných doplňcích. Když pomineme batohy na kolo, které fungují podobně jako kufr u auta, reálně nic dalšího nepotřebujete. Tedy, když si vezmete pití a pumpičku.

Nicméně hlavně na delší výlety se doporučuje vzít si cyklistické oblečeníDres na kolo, potažmo kraťasy na kolo sice mohou stát docela dost peněz, ale na druhou stranu jsou daleko aerodynamičtější než běžný outfit, a navíc odvádí pot, takže se člověk tak hrozně nepotí. Některé modely jsou navíc ještě nepromokavé. Díky tomu je možné dojet do cíle takříkajíc v suchém tričku takřka kdykoliv.

Vynechat se nevyplatí ani rukavice na kolo. Nejenže se v nich udržují ruce zahřáté, ale také jsou tímto způsobem chráněny před vznikem puchýřů.

Bez doplňků, obvykle ve formě oblečení, se dá obejít, nicméně to není nejrozumnější. Doplňky totiž mohou výrazným způsobem přispět k navýšení komfortu a někdy i zabránit případným bolístkám typu puchýře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button