Spolupráce

Infrasauna vás udělá krásnější, vyléčí i ekzém

Vyrážky, akné, ekzém či lupénka. Za kožní problémy, kterými trpí muži i ženy, může stres, ale i genetika a nezdravý životní styl. S jejich léčbou pomůžou infračervené paprsky. Naordinujte si návštěvu infrasauny, která vás zbaví také nadváhy či bolesti zad.

Kůže je zrcadlem těla

Až pětina populace trpí atopickým ekzémem, půl milionu Čechů trápí lupénka a až 95 % lidí se někdy setkalo s projevy akné.

Podle průzkumů z knihy Therapeutic Heat and Cold s léčbou kožních problémů pomáhá infračervené záření. Paprsky pronikající do tkání zvyšují okysličení krve, čímž urychlují léčbu postižených míst. Teplo kůži detoxikuje a tím redukuje množství zanícených míst.

Relaxace v infrasauně odbourává stres, který je další z příčin vzniku pupínků, vyrážek i atopického ekzému. Vedle přírodní léčby kožních problémů infrasauna také:

 • pomáhá od bolesti svalů,
 • zvyšuje hybnost kloubů až o 20 %,
 • posiluje imunitu,
 • snižuje práh bolestivosti,
 • zrychluje hojení ran
 • a reguluje pocení.

Hubnutí a boj proti celulitidě jdou v infrasauně snáz

Infra paprsky podpoří účinky sportovních výkonů. Relaxem pod infračervenými paprsky po běhu nebo jízdě na kole spálíte až 300 kalorií. Za půl hodinu v infrasauně vypotíte až 500 g potu, čímž zničíte stejné množství kalorií, jako kdybyste uběhli 3,5 – 5 kilometrů.

Pomerančovou kůží trpí skoro každá žena a dokonce 10 % mužů. Infračervené paprsky, které pronikají hluboko do tkání, odstraňují celulitidu a znásobují účinnost kosmetických přípravků, které mají ďolíky na kůži redukovat.

Pot, který vypotíte v infrasauně, se skoro ze čtyř pětin skládá z vody. Zbývajících 15 – 20 % tvoří cholesterol, tukové buňky, těžké kovy, kyseliny a v tucích rozpustné kovy. Zkrátka nic, co byste chtěli mít v těle. Červené paprsky vyloučí z těla o 10 % více toxinů, než byste vypotili ve finské sauně. Zanechají tak vaši kůži nejen zdravou, ale také pružnou a svěží.

Není saunování jako saunování

Ideální čas na relaxaci v infrasauně je hned ráno – půlhodinka pocení vás nakopne na celý den. Pokud se však po ránu necítíte, nechte odpočinek v infrasauně na večer a nejlépe si ho naplánujte po cvičení. Protažené a lehce zahřáté tělo infrasauna zregeneruje a znásobí účinky sportovního výkonu.

Aby vaše tělo dostalo z infrasaunování maximum, dodržujte 8 pravidel infrasaunování:

 1. Před saunováním se osprchujte a utřete do sucha.
 2. Vypijte 2 až 4 sklenice vody.
 3. Saunujte se v suchém, čistém povlečení.
 4. Seďte na ručníku, který absorbuje pot, a dalším ručníkem otírejte tělo, čímž odstraníte více odumřelých buněk. Hodí se používat i žínku nebo lufu.
 5. V infrasauně relaxujte 30 – 45 minut při teplotě 40 až 55 °C.
 6. Po uplynutí doby infrasaunu vypněte, otevřete dveře a relaxujte uvnitř další půlhodinu. I po skončení saunování se budete potit, proto není vhodné se ihned sprchovat.
 7. Osprchujte se vlažnou, nikoliv studenou vodou.
 8. Nepoužívejte mýdla ani krémy – zanesly by vyčištěnou pokožku.

Infrasaunování opakujte pravidelně 2× až 3× týdně. Tento interval je podle výzkumu ideální pro regeneraci kůže a má nejlepší účinky při redukci vyrážek a ekzémů. Pokud ale vidíte, že vám infrasauna svědčí, dopřávejte si ji klidně každý den.

Díky nižší teplotě není odpočinek v infrasauně náročný tolik, co relax ve finské sauně vyhřáté na teplotu kolem 90 °C. Na rozdíl od infrasauny ale finská sauna není vhodná k léčbě ekzémů a jiných zánětlivých onemocnění kůže.

Pokud chcete mít zdravou kůži a terapii teplem si užívat v maximálním soukromí, pořiďte si domácí infrasaunu. Tu vám navrhne a vyrobí tradiční český výrobce saun SaunaSystem, který staví luxusní domácí sauny za použití kvalitních rakouských a německých technologií již 15 let.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button