Spolupráce

Šipky jsou prestižní sport, který láká stále více. Víte, jak vybrat správné šipky?

Šipky byly původně aktivitou, která se praktikovala zejména po hospodách jako jakési ukrácení času mezi popíjením piva, ale postupem času se z nich vyvinul zcela seriózní sport, ve kterém se pořádají soutěže, turnaje a má často i velkou prestiž. Pokud byste chtěli začít střílet na terč i vy, hodí se mít povědomí alespoň o základních pojmech a vybavení.

Víte například, co jsou šipky steel a soft? A proč se někdy hází na sisalový a jindy na elektronický terč?

Jaké šipky se používají?

Šipky se běžně rozdělují na softové a steelové. Rozdíl je nejen v tom, jak šipka vypadá, ale také na jaký terč se s ní hází. Šipky steel se používají při házení na sisalový terč. Na takovém terči je třeba body zapisovat ručně. Softové šipky se hází na elektronický terč na šipky, který je typický zejména pro hospodská zařízení, ale je rovněž možné pořídit si takový terč na doma a trénovat třeba i v obýváku.

Jak vybrat šipky?

Pokud chcete začít brát šipky trochu vážněji, je také potřeba pořídit si kvalitní sadu šipek. Jejich materiál, ale i tvar a další parametry totiž zcela zásadně ovlivňují dráhu vaší střely. Největší vliv mají letky na šipky a násadky na šipky. U šipek steel jsou hroty kovové, takže je není třeba příliš často vyměňovat, jelikož se neopotřebí tak snadno jako u soft šipek.

Péče o šipky je zásadní

Určitě by vám u dražších modelů šipek nemělo chybět vhodné pouzdro, kam šipky vždy po hře uložíte a kde budou chráněny před poškozením. U steelových šipek je třeba pamatovat na péči o hroty. Měly by se především pravidelně brousit, protože častým používáním dochází k jejich ztupení. Dá se pořídit speciální brousek, kterým to snadno zvládnete.

Šipky vždy nakupujte u osvědčených prodejců, kteří nabízí kvalitní zboží. Zkusit můžete e-shop s vybavením pro všechny nadšené šipkaře e-sipky.cz. Najdete zde všechno pro vaši pohodlnou a úspěšnou hru.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button