Spolupráce

Nestíháte posilku? Dát si pořádně do těla zvládnete i doma

Nestíháte posilku? Dát si pořádně do těla zvládnete i doma

Nemáte čas chodit do posilovny, a přesto byste se rádi udržovali v dobré kondici? Není nic snazšího než cvičit doma! Nepotřebujete na to speciální místnost, stačí vám jen podložka a třeba pár metrů před televizí nebo někde jinde ve vašem bytě. Takřka všude se něco najde. Pokud si ale chcete dát opravdu pořádně do těla, je potřeba zaměřit se nejen na cvičení s vlastní vahou, ale také si přidat nějaké závaží. A stačí pořídit skutečně jen pár věcí a máte vystaráno.

Gumičky

Velmi vděčným pomocníkem jsou gumičky, díky kterým můžete snadno posilovat různorodé části těla. Nabízejí se v řadě provedení podle toho, jak jsou tuhé. Nakupte si alespoň tři různé zátěže, abyste je mohli používat nejen ke cvičení rukou, ale třeba také mohli zapojit nohy. Vyplatí se investovat do kvality, protože levné gumičky mají tendenci se rychle opotřebovávat a praskat.

Kettlebelly

Mezi oblíbené pomocníky při cvičení patří také kettlebelly. Jde v podstatě o závaží různé hmotnosti, které se dá uchopit do jedné nebo dvou rukou dle vaší potřeby. Vyznačují se obvykle vyšší váhou, a proto jsou ideální třeba na trénování spodní poloviny těla. Velmi jednoduše se dají využít na trénink dřepů, mrtvých tahů, výpadů a dalších. Pořiďte si ideálně po jednom kettlebellu vyšší hmotnosti, abyste pořádně zapřáhli vaše nohy.

Činky

Jsou již stálicí ve světě všech, kdo rádi posilují nejen doma. Jejich klasický tvar i široká využitelnost z nich dělá oblíbené nástroje zejména na trénink horní poloviny těla. Hodí se je kupovat vždy v páru a ideálně opět v několika provedeních. Volte moderní pogumované varianty, které nedělají hluk, když byste je náhodou upustili, a nepoškodí vám podlahu.

Cvičení doma se bát nemusíte. Sami vidíte, že stačí často jen pár kousků vybavení a můžete si doma zacvičit plnohodnotný trénink, kterým si dáte skutečně do těla.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button