Spolupráce

Doplňky zdraví potřebujeme úplně všichni. Jak na nich ušetřit a kde nakupovat?

O své zdraví je třeba neustále pečovat. Jak nejlépe svoji imunitu podpořit? Velmi dobrou službu vám udělají vhodně zvolené doplňky stravy. Ale ne všechny jsou skutečně účinné a ve vaší snaze o podpoření svého zdraví vám pomohou. Jak tedy doplňky správně vybrat, kde je koupit a jak za ně neutratit celé jmění? Je dobré si uvědomit, že pravidelným užíváním vhodně zvolených doplňků stravy můžete předejít mnoha komplikacím.

Cena vždy není určující

Ne vždy musí nízká cena znamenat to, že je výrobek nekvalitní. Vždy je dobré si nechat poradit od odborníka nebo si porovnat množství účinných látek v kapsli. Obecně je lepší nakupovat doplňky stravy v lékárně, kde se prodávané výrobky musí řídit určitými standardy. A pokud chcete trochu ušetřit, můžete využít BENU.cz kupóny, díky kterým se cena vašeho nákupu může významně snížit.

Kapsle jsou lepší než tablety

U většiny doplňků je lepší vsadit na kapsle – méně živin se tak ztratí při výrobě. Výjimkou z tohoto pravidla je vitamín B12 – ten je lepší ve formě potahovaných tablet. Každopádně dejte přednost kapslím z rostlinných zdrojů před těmi želatinovými.

Raději více tablet než jeden multivitamín

Vyvarujte se produktů, které obsahují všechno. Je dost pravděpodobné, že jejich účinek bude zcela minimální. Nebojte se konzumovat klidně více tablet najednou – jejich účinky se vzájemně nevyruší.

Reklamy chtějí prodat

Nenechte se zlákat reklamami. Doplněk stravy rozhodně nelze zaměňovat za pestrou a zdravou stravu. I když vám reklamy slibují hory doly, stejně je potřeba i nadále o své tělo pečovat a kvalitně se stravovat.

Na detoxikaci zapomeňte

Tělo se detoxikuje samo – není třeba mu v tom pomáhat. Tedy za předpokladu, že je zdravé a vše v něm funguje správně. Stačí, pokud budete dodržovat pitný režim, jíst zdravě a dostatečně se hýbat. Čas od času si samozřejmě můžete dopřát třeba celodenní půst, který vám pomůže tělo pořádně pročistit, ale žádné speciální pilulky na detoxikaci nepotřebujete.

Neodkládejte návštěvu lékaře

Pokud máte pochybnosti o svém zdraví, není nikdy příliš brzy zajít k lékaři. Doplňky stravy sice mohou pomoci, ale nevyléčí vás. Jestliže se tedy již u vás rozvinul nějaký problém, je vždycky lepší nechat si odborně poradit.

Nakupujte u ověřených prodejců

Kde doplňky stravy nakupovat? Pokud se podíváte do regálů, velmi snadno jistíte, že doplňky stravy koupíte v každém větším supermarketu nebo drogerii. A to ani nemluvíme o té široké nabídce, která existuje na internetu. Existují stovky e-shopů, kde si můžete vybrat z ohromné nabídky různých preparátů za velmi různé ceny. Nakupovat můžete takřka všude, ale jen u ověřených prodejců budete mít záruku jakési kvality a dodržení všech předpisů. Jednou z možností je nakupovat přímo v lékárně, nebo poté ve specializovaných e-shopech s tradicí a pozitivním hodnocením od zákazníků. V dnešní době je velká výhoda, že téměř každý e-shop nabízí slevové kódy, díky kterým můžete při nákupu vždy ušetřit. Širokou nabídku slev najdete na www.kuponovnik.cz. A nejde ani zdaleka jen o obchody s doplňky nebo se zdravou výživou. Proč zbytečně platit víc, když můžete ušetřit stovky korun?

Vyhněte se éčkám

Většina doplňků stravy obsahuje kvůli konzervaci různá aditiva. Je to nezbytné, ale vždy je lepší volit ty doplňky, kde je takových éček co nejméně. Aditiva v doplňku stravy nebo léku bývají v takové dávce, která prokazatelně není škodlivá, ale v kombinaci s jinými doplňky už může jít o docela slušný chemický koktejl. Mezi běžná éčka patří protispékavé látky, konzervanty, dochucovadla, barviva, plnidla jiné přídatné látky v potravinách. Volte vždy takové doplňky, které těchto látek obsahují co nejméně.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button