Spolupráce

Jak posílit imunitní systém nejen na podzim?

Venku je sychravé počasí, teploty se střídají a náš imunitní systém dostává zabrat. Ostatně jako každý podzim a jaro. Právě během tohoto období totiž často přecházíme z vyhřátého domova do zimy a naopak. Navíc jsou kolem nás kýchající, ukašlaní a usmrkaní lidé, což nám nijak nepřidá. Jak posílit imunitu, aby tohle všechno zvládla i v dnešní době?

Co je imunita?

Imunitou se rozumí schopnost organismu bránit se proti antigenů z vnějšího i vnitřního prostředí. Pěkně řečeno, ale co to znamená jednoduše? Když se setkáme s nějakým virem, naše tělo na to zareaguje tzv. imunitní odpovědí. Můžeme tedy říct, že imunita je schopnost našeho organismu bránit se různým nemocem, ale taky stresu.

Do jisté míry je nám tato schopnost dána geneticky, protože základy imunity dědíme po rodičích. Řeč je pak o vrozené imunitě. Dalším druhem imunity je získaná imunita, kterou si osvojujeme v průběhu života. A to buď očkováním, nebo proděláním nemoci.

Víte, že za imunitu ovlivňuje i náš životní styl a vlivy zevního prostředí?

Jak na posílení imunity?

Imunitu a její sílu zkoušíme každý den. Tu se setkáme s někým, kdo má rýmu nebo kašel, tu se nevhodně oblékneme a profoukneme. Jak posílit imunity, aby tyhle zkoušky ustála?

  • Choďte často na čerstvý vzduch. Napomůžete prokrvení dýchacích cest i očních a ušních sliznic, zvýšíte jejich odolnost a taky tělu pomůžete získat tolik potřebný vitamín D.
  • Dopřejte si dostatek kvalitního spánku, snažte se vyvarovat stresu.
  • Nepodceňujte hygienu.
  • Jezte zdravou a vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, luštěniny, celozrnné pečivo a rostlinné oleje.
Zdroj: Unsplash.com
  • Dodávejte tělu vitamíny a minerály i prostřednictvím doplňků stravy. Důležitý je hlavně vitamín C, D3, zinek a selen.
  • Mezi pomocníky na posilnění imunity patří i Echinacea neboli třapatka, léčivé rostliny jako rakytník řešetlákový, šišák bajkalský, grapefruitová jadérka nebo ženšenové přípravky. Zkusit můžete i betaglukany, bakteriální lyzáty nebo Colostrum.
  • Starejte se i o zdravou střevní mikroflóru. 70-80 % imunitního systému se totiž nachází ve střevech.

Náš tip: Pro celou rodinu jsou na podporu imunity vhodné doplňky stravy Preventan, které obsahují patentovanou směs biologicky aktivních látek ProteQuine a vitamín C.

Zdroj: BENU.cz

A co děti?

I dětská imunita si zaslouží naši pozornost. První zatěžkávací zkouškou projde před prvním nástupem do kolektivu, pak ji zkoušíme pravidelně. Po prázdninách, mezi dětmi apod. Jak posílit imunitu u dětí?

Zdroj: Pexels.com

Velmi podobně jako imunity dospělých. Dopřejte dítěti kvalitní spánek, choďte co nejvíc ven na čerstvý vzduch, hlídejte zdravou a vyváženou stravu. Co se týče vitamínů pro děti, hlídejte, aby byly určené právě dětem.

Náš tip: Hledáte vitamíny pro miminka i děti? Zkuste sirup Hlíváček z přírodních surovin. Má příjemnou chuť a mohou ho už děti od 1 roku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button