Spolupráce

Na dovolenou v karavanu: Co nesmíte zapomenout?

Plánujete letos netradiční dovolenou v karavanu? Tenhle typ cestování je čím dál oblíbenější, a my úplně chápeme proč. Dává vám svobodu, ušetříte, a ještě zažijete spoustu nečekaných zážitků. Pokud jste ale v cestování karavanem začátečníci, nemusí být úplně snadné se sbalit. Co byste si měli s sebou vzít a co naopak potřebovat nebude?

Než začnete karavan vybavovat vším možným, je dobré zastavit se a nejprve si vše trochu promyslet. Karavan není nafukovací a ve skutečnosti toho zas tak moc potřebovat nebudete. Co je ale skutečně zásadní?

Kuchyně

Stačit vám bude naprosto základní vybavení. Na vaření si vystačíte se dvěma až třemi hrnci, nezbytná bude sada talířů a příborů, dále pár hrnků a otvíráky. Doma nechte radši vše skleněné nebo křehké. Při cestování se může tento materiál snadno poškodit, takže volte raději plast nebo odolnou keramiku. Nezbytný bude také větší barel, který budete používat výhradně na pitnou vodu.

Toaleta

Budete-li používat toaletu, samozřejmě budete s sebou potřebovat pořídit speciální chemii. Vyplatí se nakoupit i speciální toaletní papír, který se snadno rozkládá a nezatěžuje přírodu. Pokud váš karavan není vybaven sprchou, dá se pořídit lehký a snadno složitelný stan, kde se dá pomocí čerpadla a barelu s vodou osprchovat.

Nábytek

Neberte toho s sebou mnoho, ale nepodceňte to, že kempinkový nábytek vám může výrazně zpříjemnit chvíle odpočinku. Samozřejmostí by proto měl být stabilní stolek a židličky, ale hodit se může třeba i plážové lehátko. Investujte do kvalitních materiálů, které něco vydrží.

Nezbytnosti, na které se zapomíná

Málokdo zapomene vzít talíře sada, ale ne každý si vzpomene na to, aby si s sebou přibalil třeba také prodlužovací kabely, drobné nářadí, jako je sekerka, pilka nebo lopatka. Hodit se bude jistě také smetáček, kyblík, odpadkový koš a také sušák na prádlo venkovní. To vše jsou nezbytnosti, které ve výsledku velmi oceníte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button