Spolupráce

Proč užívat kolagen? Po 25. roku ho začíná v těle rychle ubývat

Kolagen patří k hlavním bílkovinám v těle. Hraje klíčovou roli v řadě procesů a působí jako pojivo pro buňky v celém organismu. Nachází se zejména v kostech, šlachách, kloubech, ale také v pokožce, nebo i v zubech. Postupem času ale kolagen ubývá, což má za následek typické projevy stárnutí, jako jsou vrásky, ale i bolavé klouby. K tomu však začíná docházet už okolo 25. roku života a s každým dalším rokem se produkce kolagenu snižuje, proto je nezbytné začít včas s jeho doplňováním. Zajistí vám nejen zdraví, ale také mladistvý vzhled.

Zdravé kosti a klouby

Až 70 % kolagenu se nachází právě v kloubních chrupavkách. Pokud jej není dostatek, dochází na chrupavkách k mikrotrhlinám, které mohou způsobovat potíže a bolest. Pravidelným užíváním kolagenu si udržíte zdravý pohybový aparát a vyhnete se nebezpečným zraněním.

Mladá a svěží pleť

Kolagen v pokožce zajišťuje produkci dalších důležitých látek, jako je elastin, který zajišťuje pružnost a pevnost pleti. Pokud budete kolagen pravidelně užívat, vrátí se vaší pleti svěžest, bude vypnutá a hydratovaná. Díky užívání kolagenu je možné docílit také zlepšení akné, nebo zmírnění příznaků atopického ekzému.

Dlouhé a pevné vlasy

Pokud chcete mít krásné a pevné vlasy, je příjem kolagenu naprosto nezbytný. Jestliže je ho v těle nedostatek, může docházet k padání vlasů, roztřepeným konečkům a slabým a unaveným vlasům.

Pro těhotné a maminky

Toto období bývá pro ženy velmi náročné. Ženské tělo zažívá mnoho proměn a bohužel to může mít za následek i některé nepříjemné projevy, jako je povislá kůže, strie, mdlá pleť, padání vlasů nebo zhoršená kvalita pleti. Užívání kolagenu vám pomůže dostat se znovu do kondice.

Nejlépe uděláte, pokud budete používat kvalitní hydrolyzovaný kolagen, který má osvědčenou účinnosti a dobře se vstřebává. První účinky můžete pozorovat už po několika týdnech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button