Spolupráce

Pro koho je vhodná paměťová pěna

Není to tak dávno, kdy jsme nikdo nevěděli, že paměťová pěna existuje. Byly jsme schopni se vyspat na čemkoli, než jsme pochopili, že to na čem ležíme, dokáže ovlivnit celý den a náš zdravotní stav. Kdysi byla na propagaci pěny natočená i reklama, která měla úspěch u starší generace.

V poslední době se její oblíbenost zvýšila, a to nejen díky cenové dostupnosti. Možná nemáte přehled o materiálech v matracích a možná by vás i mohlo zajímat, zda by zrovna ve vaší posteli byla pěnová matrace k čemu.

Co využili při výrobě?

Samozřejmě ve všem jsou chemikálie šikovně spojené s polyuretanem. To má za následek, že jakmile se natáhnete, matrace se vytvaruje podle vašeho těla. Při výrobě se dbá na to, aby výrobek disponoval viskozitou a elasticitou.

               Viskozita

               Viskozita je důležitá k tomu, aby se materiál při stlačení jen tak hned nezmáčknul. Místo toho  

               se stlačí pomalu a velmi neochotně. Podívejte se například na med. To je pravý význam

viskozity.

               Elasticita

               Elasticita umožňuje výrobku se natahovat a  tím změnit i tvar. Při tom se ale zároveň vrátí do

původní podoby.

Nic na sebe nenechá čekat, a tak se stalo, že se velkoodběratelem staly nemocnice. Později se vyvinuly polštářky do invalidních vozíků.

Výhody paměťových matrací

Matrace tvořené paměťovou pěnou se řadí mezi kvalitní matrace. Její cena začíná na 5000 Kč. Často bývají pro paměťovou pěnu užívána různá synonyma typu visco nebo líná pěna. Jedná se fakticky o jeden a ten samý produkt.

Je třeba dát ale pozor, není pěna jako pěna. I u paměťové pěny je rozdíl v tuhostech. Často se nabízejí i levné matrace z paměťové pěny, ale ty se brzy proleží, jelikož díky použití nekvalitních materiálů paměťová pěna brzy ztratí svoji elasticitu.

Někteří prodejci mají i luxusní pěnové matrace, které představují vyšší investici. Dlužno dodat, že vám matrace tohoto typu dokáží zachránit spánek, a tím i život.

Tip: Vynikající jsou luxusní matrace Curem.

Matraci si kupují lidé, kteří trpí artritidou. Díky tomu, že dokáže udržet vaše tělo v přirozené poloze, pomáhá předcházet bolesti zad a bolesti hlavy. Díky paměťové pěně se také značně sníží tlak na klouby a nedochází k přerušení krevního oběhu. Každá matrace bývá označená dle tuhosti, ale každá tuhost se náročněji posuzuje. V tomto případě oceníte pohodlí paměťové pěny.

Velkou předností matrace z líné pěny je i to, že se nehoupe. U některých jiných typů matrací se tato skutečnost stává velmi nepříjemným standardem. Váš spánek tak bude s matrací z visco pěny pohodlný fakticky v jakékoli poloze.

Výborná možnost pro alergiky

Jednotlivé komponenty jsou vyráběny tak, aby se v nich neusazovali roztoči a nedocházelo ke vzniku plísní. Do matrace není použita vlna nebo peří.

Některé matrace mají totiž v sobě zabudované pružiny a vzduchové válce, které vytváří zbytečné prostory a odpadiště pro kumulaci vašeho potu a odumřelých kožních buněk. Tak připravíte hostinu pro roztoče a půdu pro plísně. To vám ale u pěnových produktů nehrozí.

Přizpůsobivost ke křivkám

Na toto slovní spojení se dnes zákazník nejlépe chytá. Kdo by totiž chtěl ležet na něčem nepohodlném? Při tom byste měli otlačené a bolavé klouby, skříplé nervy a špatně průchozí krevní řečiště. Není třeba říkat, k čemu to vede.

Každopádně, viskozita vám pomůže srovnat tlak v matraci a zároveň vás podepře v bocích a ramenou. Proto se materiál tak rychle uplatnil v nemocnicích. Pomáhá lidem k lepšímu spánku a působí jako prevence vůči proleženinám.

Matraci s línou pěnou by si měli pořídit lidé, kteří spí na jednom boku. Důležité je si přečíst vše, co potřebujete vědět o líné pěně.

Zdroj náhledových obrázků: fizkes / Shutterstock.com, Andrey Popov

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button