Spolupráce

Hlavní rozdíl mezi přelivovým a skimmerovým bazénem

Říká se, že nikde ve světě nenajdete na zahradách tolik bazénů, jako je tomu v České republice. Na trhu existuje velké množství typů bazénů z různých druhů materiálů, v odlišných tvarech a provedeních. Stále více lidí také investuje větší částky do kvalitnějších bazénů s delší životností. Mezi takové patří skimmerové a přelivové bazény

Není snadné určit, která z těchto variant je lepší nebo efektivnější. Záleží na vašich očekáváních a potřebách. Rozhodnutí mezi přelivovým a skimmerovým bazénem je v zásadě rozhodnutí o filtraci a ceně. Bazény Albixon jsou vždy zárukou kvality.

Přelivový bazén  

Celý obvod bazénu je obklopen přepadovým kanálem. Vodovod je na úrovni okraje bazénu a přetéká do tohoto kanálu. Kanál je obvykle pokryt plastovou mřížkou. Ve špičkových domácích bazénech je však častější zakrývat drenážní kanál dlaždicemi nebo kameny pro luxusní provedení.

Tento kanál pak vede do vyrovnávací nádrže. 

Vyrovnávací zásobník je další součást nádrže, která je umístěna v podzemí, pod úrovní bazénu. Voda z přepadového kanálu odtéká do vyrovnávací nádrže. Tato voda je potom přiváděna do filtračního systému a poté přečerpána zpět do bazénu.

Vyrovnávací nádrž je obvykle vyrobena z betonu nebo plastu. Je schopna pojmout 15 % celkového objemu vody v bazénu. 

Z tohoto důvodu vyžadují tyto bazény mnohem více prostoru. A to je třeba vzít v úvahu ve fázi plánování a kreslení. Jakmile je výstavba zahájena, je velmi obtížné změnit design bazénu.

Pokud chcete ještě větší luxus a užít si dokonalé koupání, mrkněte na bazény vypláštěné těžkou fólií.

Skimmerový bazén

V tomto typu bazénu leží voda asi 20 cm pod okrajem bazénu. Existuje tedy mezera mezi horní částí bazénu a vodou.  

Zařízení zvané skimmer je umístěno do skořepiny bazénu pod okrajem bazénu. Skimmer vtáhne povrchovou vodu, spolu se všemi nečistotami a řasami. A pak prochází tato voda filtračním systémem, než je přečerpána zpět do bazénu. 

Bazénová voda bude vtahována do filtračního systému pouze ve skimmeru, nikoli přes celou plochu, jako je tomu u přelivových bazénů. Skimmerové bazény zatíží méně rodinný rozpočet.

Podobné články

Back to top button