Nezařazené Tiskové zprávy

Dovolená, která zároveň podpoří i zdravý životní styl

Napsáno od Jana Novotná

Přemýšlíte nad tím, jak strávit dovolenou, ale zároveň ji celou neprolenošit? Vyberte si takovou, která nabízí i cvičení. K dispozici je dnes celá škála cvičení a to nejen pro ženy, týdenní pobyty, ale i prodloužené víkendy se cvičením i wellness regenerací, můžete zvolit hubnutí, u něhož není prioritní dieta, s dobrou náladou či zpevnění těla při fitness. Během dovolené s aktivním cvičením je však důležitá sebedisciplína.

Aktivní dovolenou spojenou s pohybem můžete trávit nejen v Čechách, ale i v zahraničí, třeba u moře. Levná dovolená u moře již dnes není žádný problém. Cvičení a pohyb u moře jsou skvělé způsoby, jak spojit relaxaci a pohyb dokonale si tak užít volné dny. Aktivní dovolená prospěje nejen fyzické, ale i psychické kondici.

Jak vybrat tu správnou dovolenou?

Pokud jste se rozhodli pro aktivní dovolenou plnou pohybu, je potřeba mít při jejím výběru na paměti několik důležitých věcí. Především je to zázemí, které by mělo být vhodné nejen pro ubytování, ale i cvičení a stravování. Během cvičení a aktivního pohybu je důležitý i pestrý jídelníček, inspiraci na něj najdete na www.pestryjidelnicek.cz. Pro cvičení a pohyb je důležitý vhodný povrch a terén a dostatek stinného místa. Cvičit lze na celé řadě zajímavých míst. U moře to může být pláž, ve vnitrozemí lesík, pro jógu třeba nádherná skála s výhledem na východ či západ slunce.

Jestliže vás láká aktivní dovolená u moře, vybírat můžete z celé řady zajímavých nabídek, v nichž naleznete nejen pohyb, ale i odpočinek na mořské pláži a celou řadu zajímavých výletů. Jestliže jste příznivci letecké dopravy, volte aktivní dovolenou v Bulharsku, Řecku nebo Egyptě. Preferujete – li vlastní dopravu, pak pro vás bude ideální destinací Chorvatsko. U moře můžete vyzkoušet, kromě klasického cvičení, i vodní gymnastiku, vodní pólo, plážový volejbal a celou řadu dalších vodních aktivit.

O autorovi

Jana Novotná

error: