Spolupráce

Rekvalifikace otevírá nové pracovní možnosti. Jak může pomoci i vám?

Už vás nebaví vaše staré zaměstnání a přemýšlíte o změně? Nebo jednoduše nevíte, kam nastoupit po mateřské, nebo po delší nemoci? Důvody pro změnu zaměstnání jsou různé, ale mnoho lidí se zalekne změny oboru a raději si hledá práci v původní pracovní oblasti, a to i přesto, že je třeba nebaví, nebo je neperspektivní. Přitom příležitost ke změně je na dosah. Řešením jsou rekvalifikační kurzy, které vás naučí všechny potřebné dovednosti, abyste se v novém oboru mohli plnohodnotně uplatnit. Není potřeba studovat novou střední či vysokou školu – stačí pár týdnů či měsíců rekvalifikace a mohou se vám otevřít nové pracovní možnosti, o kterých jste doposud jen snili.

Jaký obor vybrat?

Zvažujete-li změnu zaměření, pak přemýšlejte především do budoucna. Zaměřte se na obory, které budou potřebné vždy – i když se třeba změní ekonomika nebo situace na pracovním trhu. Přesně takovým oborem může být právě personalistika. Sami si můžete všimnout, že zatímco během pandemie covidu byla řada oborů zasažena skutečně velmi intenzivně, administrativní pozice tato krize nezasáhla prakticky vůbec.

To potvrzuje mimo jiné i to, že nabídky práce v tomto oboru jsou jedny z nejinzerovanějších a dobrých personalistů skutečně není nikdy dost. Rekvalifikační kurz Personalistika proto může být skvělým řešením. Absolvovat jej můžete v různých městech po celém Česku, nejoblíbenější je Praha, Brno, Ostrava a Plzeň.

Proč si vybrat práci personalisty?

Základním předpokladem je, že by vás měla bavit práce s lidmi a o lidech. Personalistika je totiž přesně o tom. Tento obor nabízí zajímavou a pestrou práci, která rozhodně není nudná ani rutinní. Zahrnuje také setkávání s lidmi a má skutečně praktický dopad.

Vaše práce bude na každodenním chodu firmy vidět a bude mít zásadní vliv na dění ve firmě. Kromě klasických administrativních povinností bude vaší úlohou také proces získávání a výběru zaměstnání, vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, ale i péče o jejich spokojenost a dobrou atmosféru v celém týmu. Pokud si myslíte, že disponujete schopnostmi, které jsou pro práci personality zásadní, pak je to skutečně už jen o naučení se nezbytných praktických dovedností – a to vám dovede nabídnout právě rekvalifikační kurz.

Skutečně stačí jen kurz?

Mnoho lidí pochybuje o tom, že pouhý kurz na změnu povolání stačí. Faktem ale je, že je to opravdu dostačující předpoklad, a to i pro začátečníky, kteří nemají s oborem žádné předchozí zkušenosti. I pouhé tři nebo čtyři měsíce intenzivního studia jsou dostatečným předpokladem pro to, abyste mohli být na pozici personalisty přijati.

Samozřejmým předpokladem je pak především to, že je třeba brát studium vážně a skutečně pečlivě plnit zadané úkoly a připravovat se na další lekce i v rámci samostudia. Na závěr kurzu je účastníkům umožněno absolvovat autorizovanou zkoušku pro profesi personalista. Pokud ji úspěšně složíte, získáte osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem vydaným MŠMT ČR. To vám následně bude sloužit jako doklad o dosaženém vzdělání a schopnostech, který je pro vašeho budoucího zaměstnavatele dostatečným potvrzením.

Jak kurz probíhá?

Může to být do značné míry individuální, ale lektoři musí postupovat dle předem daných osnov tak, aby účastníci mohli být na závěr kurzu připraveni složit požadovanou zkoušku. Zkušení lektoři proto vedou své lekce zejména s důrazem na praxi a součástí jsou tedy i různé modelové situace, aby mohly být teoretické vědomosti ihned převáděny do praxe. V rámci osnovy na vás budou čekat různá témata, zejména jak vytvářet a analyzovat pracovní místa, kde aktivně vyhledávat nové zaměstnance, jak probíhá tvorba mzdy a jak organizovat a vést celý pracovní tým firmy. Zkuste rekvalifikační kurzy od Orange Academy a vydejte se na cestu za svou vysněnou prací.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button