Spolupráce

Jak nejvíce posílit imunitu a bránit se virům a COVIDU-19

Základem je vybrat kvalitní multivitamín

Vitamíny posilují imunitu a jsou potřebné pro mnoho chemických reakcí v těle. Pokud chcete obranyschopnost těla vylepšit, nedoporučujeme šumivé tablety z lékárny nebo ze supermarketu, které mají většinou nevhodné složení. Jak vyprat správný multivitamín rozebírá firma Suprex, která vyrábí suplementy pro sportovce, více si můžete přečíst zde v článku: https://suprex.cz/jak-vybrat-multivitamin/.

Bylinky, které posílí imunitu

Je všeobecně známo, že mnohé byliny jsou zdravotně prospěšné, v dobách, kdy neexistovaly žádné léky a vakcíny se lidé museli spoléhat právě na léčivé bylinky. Na podporu imunity jsou vhodné především tyto byliny: šalvěj lékařská, smetánka lékařská, rybíz černý, buk lesní, slunečnice tominambur. Jedno z nejlepších na trhu v tomto směru je konopná směs s bylinkami od firmy Cannasan a přesněji Cannasan IMUNO, tato směs obsahuje všechny výše zmíněné byliny a napomáhá naší obranyschopnosti. Firma Cannasan funguje již řadu let a její zakladatel František Bednařík je odborníkem na léčivé byliny, hlavně se v poslední době zaměřuje na léčivé účinky technického konopí (bez obsahu THC). Má řadu dalších produktů jako jsou Cannasan ARTRO, KARDIO, NEURO, HARMONY, DIA a pracuje na vývoji různých olejů a mastí. Jejich výsledky jsou opravdu překvapující a napomáhají hlavně u chronických chorob.

Další důležité vitamíny a minerály

Vitamín D3

Vitamín D3 je velmi důležitá látka pro lidský organismus hlavně teď na podzim a zimu, a to hlavně proto, že pro vznik vitamínu D3 je potřeba sluneční záření. Vitamín D vzniká přirozeně v kůži z cholesterolu při kontaktu s UV zářením. Existují 2 formy vitamínu D, D3 je pro tělo přirozenější a měli bychom přijímat právě jej, poté vitamín D2, který se dá získat potravou, obsahují jej některé ryby, mléčné výrobky či vejce. Vitamín D je důležitý pro správnou stavbu kostí, zabraňuje vzniku malacie a rachitidy (nedostatečně mineralizovaná kostní tkáň), také posiluje svaly, podílí se na snižování krevního tlaku a kontrole glykémie. Nedostatek vitamínu D3 se může projevit právě například slabou imunitou.

Hořčík

Hořčík je velice opomíjený minerál, naše tělo ho potřebuje ke svému správnému fungování, a i přesto má ¾ populace jeho deficit. Nedostatek hořčíku lze poznat například přítomností křečí, nespavostí, ponurou náladou či nedostatkem energie. Není hořčík jako hořčík, nedoporučujeme klasické šumivé tabletky, které mohou mít špatné složení a nedostatečný účinek. Pro náš organismus je vhodné přijímat magnesium ve formě bisglycinátu, malátu nebo citrátu. Tyto formy jsou vstřebatelnější a kvalitnější. Více si o hořčíku můžete přečíst na webu suprex.cz.

Také je velmi důležitá vhodná strava a pohyb Pro správné fungování našeho imunitního systému je potřebná zdravá strava a dostatek pohybu.Pravidelný pohyb nemusí hned znamenat trávení věčných hodin v posilovně, ale postačí i každodenní procházka či pravidelný běh. Samozřejmě pro ty, komu cvičení nevadí, tak trocha fitness také neuškodí a jen přispěje k vašemu zdraví. Pestrý jídelníček je důležitý pro vývoj bílých krvinek, hlavní je dostatek vitamínů a jiných minerálů, také nejíst převážně tučné potraviny, ale zaměřit se na dostatek proteinů ve stravě. Pokud hledáte kvalitní informace o stravě a cvičení, doporučujeme web posilka.cz.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button