Prevence

Kasie: Jaké jsou účinky esenciálního oleje ze skořice čínské?

Narazili jste na olej z kasie? Zajímá vás, jaké účinky tento olej skrývá? Éterický olej ze skořice čínské má výraznou kořeněnou vůni. Jeho účinky jsou podobné jako u klasické skořice, některé ovšem mnohem zajímavější. Objevte výhody užívání esenciálního oleje z kasie. 

Co je kasie?

Svým původem je kasie z Číny, kde byla po dlouhá léta používána v tradiční medicíně. Kasie pochází ze stromu, který je příbuzný nám známému skořicovníku. Pravdou je, že také často dochází k prodeji kasie místo skořice, jelikož je mnohem levnější. Kasiový olej se vyrábí ze suché kůry stromu, větviček či listů.

Účinky esenciálního oleje

Na první přivonění si tento olej zamilujete. Účinky oleje z kasie se týkají především naší psychické stránky. Trápí-li vás pocity úzkosti, stavy bez nálady a deprese, určitě vyzkoušejte aromaterapii za použití tohoto oleje. Olej z čínské skořice má antidepresivní účinky a pomůže i při pocitech strachu a úzkosti. Toužíte-li zažít mírné afrodiziakální stavy, i o to se olej postará. Jelikož se jedná o druh skořice, působí na lokální prokrvení pokožky a jiných tkání. Má zahřívací účinky, které pomáhají prokrvení. Zvláště zimomřivý lidé a ti trpící pocitem studených končetin účinky oleje ocení. Pozor však na citlivou pokožku, kterou by mohl olej z kasie podráždit, proto byste jej měli kombinovat s jiným druhem oleje.  Díky těmto vlastnostem je olej používán i při uvolnění svalových skupiny či jako rychlá úleva od bolesti. Kasie je vhodnou volbou i pro osoby, které trápí nízký tlak či bolestivá menstruace. Díky specifické exotické vůni kasie harmonizuje metabolické pochody.

Čistí vzduch

Použijete-li éterický olej z kasie do své aromalampy, preventivně čistíte vzduch ve vašem domově. Kasie totiž spolehlivě likviduje bakterie a viry ze vzduchu. Aromalampu nemusíte mít doma, ale také ve vaší kanceláři. Preventivně se chráníte před onemocněním.

Uvolnění mysli

Vůně kasie je velmi podobná vůni běžné skořice, jedná se však o vůni mnohem intenzivnější. Právě tato vůně má pozitivní účinky na psychiku a pomůže uvolnit vaši mysl. Cítíte-li se vyčerpaní, bez nálady či ve stresu, vyzkoušejte aromaterapii s esenciálním olejem z kasie. Stačí pár kapek nakapat do aromalampy či s pomoci rostřikovače rozprášit pár kapek vody s tímto olejem ve vaší místnosti. Olej z kasie si můžete také namazat na ruce či krk v kombinaci s jiným olejem a dosáhnout uvolnění, zmírnění stresu a zlepšení náladu. Olej z kasie dokonce přináší psychickou podporu při fóbiích.

Lék na bolest

Trpíte bolestí kloubů a svalů? Esenciální olej z kasie pomůže. Smíchejte ho s kokosovým či olivovým olejem a namažte na bolestivé místo. Díky oleji se esenciální olej lépe vstřebá a nepodráždí pokožky. Skořice tkáně prokrví a silně prohřeje. Dochází k regeneraci pokožky a tkání. Olej z kasie dokonce urychluje hojení.

Jak používat olej z kasie?

Existuje několik variant, jak lze éterické oleje užívat. Základní možností je olej nakapat do své aromalampy a nechat ho rozvonět po celé místnosti či vašem domově. Druhou variantou je aplikace oleje přímo na pokožku, ať už se jedná o bolestivé místo či část těla, ze které se bude olej odpařovat a působit jako aromaterapie. Aplikujete-li esenciální oleje přímo na pokožku, je nutné je kombinovat s jiným druhem oleje (kokosový, olivový, jojobový), který nebude k pokožce agresivní. Přidat esenciální olej můžete i do vašeho krému. Další možností je smíchat éterický olej s vodou a vlít do rozprašovače, který můžete používat ve svém domově.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button