Nattokináza vs. Serapeptáza – skvělé účinky s lepším zacílením
Systémové enzymy sehrávají důležitou roli v udržování a podpoře mnoha funkcí v lidském těle. Jsou nevyhnutné pro zažehnutí tisíce chemických reakcí odpovědných za růst, obnovu, reprodukci, trávení a látkovou výměnu. Serapeptáza a nattokináza, používané v Evropě a v Asii po desítky let, mají sice některé odlišnosti, ale jejich příznivé účinky jsou podobné.
Blahodárný vliv enzymů
Síla a koncentrace enzymů je v přímém vztahu s tím, jak dobře si naše tělo dokáže poradit s nemocí a infekcí, obnovit poraněnou tkáň a zabezpečit celou řadu funkcí. Bez dostačujícího přísunu enzymů se nám může zhoršit trávení, cirkulace krve, dýchání a také imunitní systém. Systémové, tj. proteolytické enzymy likvidují nebo rozpouštějí proteiny, které neprospívají lidskému zdraví.
Obecně řečeno, člověk je dostatečně zásoben enzymy zhruba do věku 27 let. Nesprávnou životosprávou, toxickým prostředím, chemikáliemi nebo stresem, přispíváme k jejich poklesu v těle. Protože hladina enzymů postupně klesá, můžeme si všimnout, že se třeba s přibývajícími lety pomaleji uzdravujeme. Jsme náchylnější onemocnět, stárneme, naše těla se rychleji opotřebovávají. Enzymy nám mohou pomoci nahradit to, co se působením věku a dalších faktorů ztratilo.
Serapeptáza a nattokináza
Tyto dva systémové enzymy mají prokazatelně výsledky v boji s chronickým zánětem.
Enzym Serapeptáza byl objeven v roce 1970, když ho izolovali z přátelských bakterií rodu Serratia žijících ve střevě bource morušového. Podle studií dokáže regulovat fibrin, bojovat se zánětem a mírnit bolest. Ještě příznivější výsledky s konkrétním zacílením však přináší další enzym.
Přirozeně zdravé srdce a cévy
V minulosti vědci a lékaři měli za to, že nejdůležitější příčinou infarktů byla vysoká hladina cholesterolu, úmrtí mladých lidí na selhání srdce však ukázala, že neměli zanesené cévy. Díky dalšímu výzkumu víme, že cévní zánět na stěnách arterií může mít podobně neblahé následky jako nánosy bílkovin.
Zánět v kardiovaskulární oblasti se chová podobně jako zánět v kterékoli jiné části těla. Může být výsledkem zranění nebo opakovaného poškození a spustit řetěz problémů, které mohou vést k nemoci. Bez správně fungujícího obranného mechanizmu se tělo stává vůči nekontrolovanému zánětu zranitelným, což vede k ucpávání cév a problémům s krevním oběhem.
Co dokáže nattokináza
Nattokináza je přírodní enzym známý svými pozitivními účinky na srdce a cévy. Jde o výtěžek z natto – fermentované sóje, oblíbeného jídla japonské kuchyně. Natto se už stovky let úspěšně používá jako tradiční lék na nemoci srdce a cév.
Podobně jako serapeptáza i nattokináza cílí na nahromaděnou tkáň, je schopná rozložit proteiny, kvůli kterým se na stěnách cév zachytává tuková hmota, a tím zlepšovat jejich průchodnost. Studie ukázaly, že pacientům, kteří brali nattokinázu aspoň jednou denně po dobu nejméně dvou měsíců, se výrazně snížil krevní tlak.
Je mimořádně léčivá, pokud jde o boj s krevními sraženinami – jedna studie používala nattokinázu v léčbě krevních sraženin a výsledkem byl návrat k normálnímu průtoku krve už po pěti hodinách. Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu a podle nejnovějších dat může mít pozitivní vliv na pacienty s Alzheimerovou nemocí.
Enzymy jsou přirozenou součástí zdravého těla, proto je riziko spojené s jejich užíváním minimální. Nenechte se splést, nejsou to sice farmaka, přesto jsou velmi účinné.
Serapeptáza https://www.kompavacz.cz/serrapeptase-plus
Nattokináza https://www.kompavacz.cz/nattokinase-plus
Pacienty s Alzheimerovou nemocí: https://www.kompavacz.cz/alzheimerova-choroba-a-jeji-definice
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos