Hřebíčkový olej by vám doma neměl chybět. Působí na zdraví pokožky, hojení ran, podporuje krevní oběh a pomůže i od bolesti zubů. Již v dřívějších dobách byl hojně využíván. Dnes ho běžně seženete na internetu či v obchodech, ale vyrobit si ho můžete i sami doma. Jak na to se dozvíte v dnešním článku.
Zdraví pokožky a boj proti akné
Hřebíčkový olej má díky svým antibakteriálním účinkům vliv také na vaši pleť. Pomůže léčit aknózní pleť, jelikož podporuje hojení ran a má vliv na regeneraci pokožky. Smíchejte 3 kapky hřebíčkového oleje a 2 lžičky medu, promíchejte. Přidat můžete i kokosový olej. Masírujte s touto směsí vyčištěný obličej. Poté obličej umyjte a naneste pleťový krém.
Snižuje krevní tlak a podporuje zdraví srdce
Potýkáte-li se s problémy s vysokým krevním tlakem, hypertenzí, může vám pomoci hřebíčkový olej. Hřebíčkový olej obsahuje eugenol, který má vliv na snížení krevního tlaku. Výzkumy hovoří také o aktivní složce hřebíčku, tzv. acetyl-eugenol, který je silným inhibitorem trombocitů, zabraňuje hromadění krevních destiček. Spojování krevních destiček (trombocytů) je přitom jedním z faktorů, které vedou k tvorbě trombů či krevní sraženiny. Hřebíček působí jako přírodní krevní ředidlo, tudíž se nedoporučuje kombinovat s jinými léky na ředění krve.
Na bolesti zubů
Hřebíčkový olej je skvělým pomocníkem při bolesti zubů. Stačí kápnout olej přímo na zub či na kousek vaty a přidržet jej na zubu. Hřebíčkový olej pomůže i miminkům, kterým se klubou zoubky. Miminkům aplikujte hřebíčkový olej rozředěný na bolavé dásně. V tomto případě se vám hřebíčkový olej bude velmi hodit, mějte ho doma po ruce, kdykoliv bude vaše dítě trpět bolestí zubů.
Pomocník při bolestech
Hlavním důvodem, proč hřebíčkový olej pomáhá při bolestech zubů, je skutečnost, že má anestetické účinky, jelikož snižuje citlivost daného místa, ale také regeneruje a zmírňuje pocity svědění na pokožce. Díky tomu hřebíčkový olej pomůže zbavit se bolesti zubů. Podporuje také hojení ran. Hřebíčkový olej má též antibakteriální, protizánětlivé účinky a podporuje zdravou imunitu.
Výroba hřebíčkového oleje
Na výrobu hřebíčkového oleje budete potřebovat 10 g hřebíčku a 100 ml neutrálního oleje (olivového, mandlového, apod.). Nejdříve si hřebíček rozdrťe v hmoždíři nebo umelte. Přendejte hřebíček do misky, přilijte olej a ohřívejte směs v horké vodní lázni. Jakmile se dostane do bodu varu, stáhněte jej. Nechte následně macerovat po dobu asi jednoho týdne. Přeceďte vzniklý olej a skladujte v uzavíratelné tmavé nádobě.
Hřebíček do aromalampy
Přidejte pár kapek hřebíčkového oleje do vaší aromalampy. Preventivně se chráníte před onemocněním a krásně provoníte svůj domov.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos