Jídlo

Strava podle měsíců v roce – březe, duben.

Březen

Měsíc březe je vhodný pro celkovou očistu organismu, která může mít příznivý vliv i na některá chronická onemocnění.

Očistná kúra – vhodné jsou potraviny z obilovin připravované za studena, topinky a velké množství grapefruitů, pomerančů a citronů. Dobré je zařadit do jídelníčku syrovou strouhanou zeleninu. Omezte sůl. Toto období je ideální pro půst.

V březnu začínají růst bylinky, které můžete využít pro výrobu čajů. Některé lze přidat i do salátů.

Pokud chcete do jídelníčku zařadit obiloviny – ideální je pšenice nebo ječmen a celozrnná mouka, kterou využijeme i při přípravě polévek.

Jako další vhodné přísady jsou nepražené burské oříšky, lněné semínko, pórek, řeřicha, zelená cibulka pažitka nebo pampeliškové listy.

Duben

Na trhu se objevuje celá řada zeleniny – hlávkový salát, ředkev, chřest, na louce listy pampelišek, využijte proto tuto nabídku.

Snažte se omezit solení. Do jídelníčku zařaďte tvaroh ochucený pažitkou, petrželí nebo pampeliškovými listy. Pro toto období jsou vhodná i vejce, například míchaná s petrželkou či pažitkou a trochou smetany.

Měsíc duben je období, v němž se připravujeme na konzumaci stravy syrové. Omezíme tak jídla tepelně upravovaná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button