Spolupráce

Co udělat pro účinné hubnutí

S hubnutím má zkušenost většina lidí, pro některé bylo úspěšné a někteří stále hledají způsob, jak efektivně shodit pár kil bez jojo efektu. Důležité je vědět, kolik kilogramů je potřeba zhubnout, abyste se vytratili z tabulky pro obezitu. Nejznámějším ukazatelem obezity, nadváhy či podváhy je BMI index. Chcete si jej správně vypočítat? Pomůže vám v tom výpočet BMI s pomocí kalkulačky.

Každý, kdo chce zhubnout, zkouší různé druhy redukčních diet. Jednou z možností, jak podpořit své hubnutí, je i ketogenní dieta.

Co je ketogenní dieta

Při ketogenní dietě zařazujete do svého jídelníčku ketogenní stravu. Ketolátky ovlivňují neurotransmitery v mozku a dochází k tlumení pocitu hladu a chuti na sladké.

Výhody ketogenní diety:

  • Klesá pocit hladu
  • Odpadá chuť na sladké
  • Tuky jsou účinně odbourávány

Nevýhody ketogenní diety:

  • Je potřeba výrazně omezit sacharidy, což může mít za následek nežádoucí účinky (výkyvy nálad, bolesti hlavy)
  • Dieta není vhodná pro ty, kteří mají určité poruchy látkové výměny
  • Po jejím skončení se může dostavit jojo efekt

Zadržování vody

Zadržování vody v těle může být jednou z příčin, proč se vám nedaří zhubnout.

Pokud máte v těle přebytek vody, znamená to, že konzumujete potraviny s velkým množstvím sodíku. Ten se do těla dostává v podobě kuchyňské soli, díky konzervovaným a instantním potravinám, polotovarům nebo různých druhů pochutin (chipsy, slané oříšky). Ideální nejsou ani uzeniny, smažené pokrm či kupované saláty. Do jídelníčku je potřeba zařadit více čerstvých potravin, zkuste sůl částečně nahradit bylinkami. Také nezapomínejte na příjem vlákniny.

  • Dostatek draslíku a vápníku ve stravě

Existuje celá řada potravin, která pomáhá omezovat zadržování vody.

Mezi potraviny s vysokým obsahem draslíku patří například brambory či meruňky.

Vápník se vyskytuje v máku, brokolici nebo květáku.

Mezi močopudné potraviny patří také okurky, petržel, chřest a špenát. Z tekutin je to pak zelený nebo kopřivový čaj a šťáva z aloe vera.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button