Spolupráce

Který čaj z bylinkové lékárničky na dětský kašel?

Babičky byly skutečnými bylinkářkami, vždy hledaly pomoc v přírodě. Věděly, jak zvládnout suchý kašel a jaký bylinkový čaj pomáhá dětem. Čaj od babičky bylinkářky poskytoval rychlou úlevu.

Dětský čaj proti kašli

Připravit dětský čaj je umění. Musí vonět lákavě, chutnat výborně, a hlavně rychle pomoct. K ničemu nepomůže účinný čaj na kašel, pokud ho děti odmítnou kvůli nepříjemné chuti nebo vůni. Už babičky věděly, že mateřídouška, lipový květ a černý bez jsou tím pravým řešením.

TIP: Přidejte med pro lepší chuť a uklidnění podrážděných dýchacích cest.

Mateřídouška – s láskou k dětem

Mateřídouška je květinou, kterou básníci spojují s mateřskou láskou. Staré bylinkářky ji oceňovaly pro krásné růžové kvítky a omamnou vůni. Mateřídouška nejen voní, ale také poskytuje úlevu dýchacím cestám a podporuje imunitní systém. Proto je to první volbou pro dětský čaj proti kašli. 

Lípa – Národní poklad a lék zároveň

Lípa je bylinka s téměř bájnými účinky. Ti, kdo ochutnali lipový čaj na kašel, ví, že vonný květ lípy má své kouzlo. Babičky připravovaly čaj z lipových květů a oslazovaly ho domácím medem, což děti zbožňují.

Černý bez – Král mezi bylinkami na boj s kašlem

Bolest v krku, zahlenění a horečka jsou typickými příznaky podzimních nemocí. Černý bez je zde na pomoc. Čaj ze sušených bezových květů je oblíbený u dětí, má příjemnou vůni a jemně sladkou chuť díky přírodním cukrům. Pokud chcete, můžete přidat med pro dokonalou chuť.

Když je kašel neústupný

Kašel může být vytrvalý a trvat několik týdnů, což může být náročné pro děti i rodiče. Samozřejmě, poraďte se s lékařem. Avšak můžete i podpořit léčbu pomocí dalších bylinek. Eukalyptus je skvělý pro inhalace a aromaterapii. Podporu imunity přináší echinacea a andělika.

Účinné bylinky pro suchý kašel

Suchý kašel je výsledkem podrážděných dýchacích cest, které je třeba uklidnit. To může být výzva. Pomoci však může eukalyptová vůně, sladký čaj z lékořice a jarního podbělu. Domácí tymiánový sirup na kašel je nejen výborný, ale také účinný.

TIP: Zkuste domácí lipové pastilky na kašel, děti je milují. Navíc jsou snadno připravitelné.

Jsou bylinné tinktury vhodné pro děti?

Bylinné tinktury vznikají macerací bylinek v silném alkoholu. Výsledný extrakt se užívá po kapičkách. Hlavní výhodou je rychlá připravenost. Někteří rodiče však mají obavy kvůli obsahu alkoholu. V takovém případě stačí přidat tinkturu do horké vody, aby se alkohol odpařil.

Babské rady pro léčbu kašle

Babičky měly mnoho osvědčených rad. Jednou z nich byla cibule. Z cibule připravovaly sladký sirup nebo ji krájely na kolečka a nechávaly ji vedle postele. Některé z těchto babských rad můžete vyzkoušet a možná vás překvapí, jak efektivní jsou. Babičky také pověsily vlhká prostěradla nebo ručníky v místnosti, což zvýšilo vlhkost vzduchu a ulevilo nemocným dětem.

Léčba malých pacientů musí být komplexní. Vytvoření příjemného prostředí je klíčem k uvolnění. Zvlhčení vzduchu a použití vonných esencí eukalyptu pomůže. Podporu imunity můžete poskytnout pomocí bylinné směsi Nachlazení od Bylinné zahrady. Nezapomeňte uvařit dětský kašlový čaj z nejvoňavějších bylinek a osladit ho medem. Trojice mateřídouška, černý bez a lípa má ověřenou tradici po staletí.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Podobné články

Jeden komentář

  1. Fakt super, jak příroda může pomoct našim malým nemocným kámošům.
    Co se týče alternativní medicíny, tak jedna věc, co jsem slyšel, je česnek. Má spoustu dobrých vlastností a může pomoct posílit imunitu. Můžete zkusit přidat nasekaný česnek do teplýho čaje nebo třeba připravit takovou česnekovou směs s medem. Samozřejmě,záleží , zda dítko není na česnek alergický…🌿

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button