Babské radyPřírodní léčbaRecepty

Dát si cibuli do ucha? Čtete, jak můžete cibuli využít k léčbě různých potíží

Zdá se to možná těžko uvěřitelné, ale vkládání cibule do ucha vám může pomoci při řešení řady infekčních nemocí. Pokud vás tedy bolí uši, dříve než navštívíte lékaře, zkuste léčbu cibulí a brzy uvidíte výsledky.

Cibule je podobně jako česnek malým přírodním zázrakem. Poradí si totiž s mnoha nemocemi, se kterými byste za normálních okolností museli k lékaři. Poradíme vám, jak cibuli efektivně využít!

Proti kašli

Cibuli nakrájejte na kolečka, vložte do uzavíratelné nádoby a zasypte hnědým cukrem. Tuto směs nechte přes noc odstát – cibule pustí vodu, kterou pak můžete využít k léčbě kašle.

Proti horečce

Chřipka či nachlazení je často doprovázeno vysokými teplotami. Cibule pomůže i při tomto problému. Stačí přiložit kolečko cibule na chodidlo a přes noc jej nechat působit. Na nohu také oblečte ponožku, protože teplo zvyšuje léčebné účinky cibule.

Proti rýmě

Trpíte v zimě často rýmou? S tím už je konec. Stačí pravidelně konzumovat syrovou cibuli nebo si z ní udělat čistý odvar, který po lžičkách můžete popíjet.

Proti krvácení

Občas se každému stane, že se pořeže nebo škrábne. Nehledejte náplast, ale radši si uřízněte plátek cibule, který na ránu přiložíte. Cibule zastaví rychle krvácení, ránu vyčistí a urychlí proces hojení.

Na jizvy

Trápí vás po operaci nevzhledná jizva? Potírejte ji pravidelně cibulí a uvidíte, jak rychle se zmenší a časem i zmizí. Funguje daleko lépe než drahé krémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button