Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Přiložte si před spaním cibuli na krk! Uvidíte, co se stane

Cibule je všeobecně považována za zdraví prospěšnou potravinu, která je bohatá na důležité vitamíny, minerály a stopové prvky, které pozitivně působí na naše zdraví.

Ruští lékaři ale tvrdí, že cibule je mimořádně účinná také při léčbě jednoho vážného a velmi rozšířeného onemocnění současnosti.

Vliv cibule na štítnou žlázu

Účinné látky v cibuli jsou schopny dobře pronikat do těla právě skrze pokožku. Pokud tedy budeme přikládat cibuli v oblasti krku, blízko štítné žlázy, mohou se výborně projevit její silné léčivé účinky právě tam.

Cibule totiž působí protizánětlivě a napravuje tak poruchy funkce štítné žlázy. Mimo to obsahuje silné antioxidanty, které optimalizují imunitní funkce organismu. Posílení imunity se totiž automaticky projeví i na fungování štítné žlázy, která bude lépe schopna produkovat správné množství hormonů.

Cibule tedy pozitivně působí na léčby snížené funkce štítné žlázy, tedy u případů, kdy tělu nedodává dostatek hormonů. V takovém případě je léčba cibulí schopna tuto nerovnováhu napravit.

Jak aplikovat cibulovou léčbu

Nejlepší je používat červenou cibuli, která je sice oproti klasické bílé mírně dražší, ale také účinnější. Stačí rozřezat cibuli na poloviny nebo menší měsíčky, tak abyste z ní vyzískali co možná nejvíc šťávy.

Následně několik minut masírujte cibulí krk v oblasti, kde se nachází štítná žláza. Cílem je stimulovat prokrvení pokožky, která pak lépe přijme účinné látky.

Pro zvýšení účinky můžete poté cibuli nechat přiloženou na krku a obvázat jej bavlněným šátkem. Takto je možné využívat léčebných účinků cibule po celou noc.

Zjevnou nevýhodou je, že cibule je poměrně silně aromatická a nevyhnete se tedy tomu, že i vy sami budete trochu cítit po cibuli. Tento efekt lze ale účinně snížit, pokud se ráno řádně umyjete mýdlem a vodou.

Přesto tato drobná nevýhoda určitě nepřeváží všechny zdravotní benefity, které získáte. Především vaše štítní žláza vám poděkuje. V případě, že používáte na úpravu funkcí štítné žlázy nějaké léky, poraďte se o užívání této terapie se svým lékařem a v žádném případě léky sami nevysazujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button