Nezařazené

Domácí prostředky proti zápachu z podpaží

Asi si někdy říkáte, jak je možné, že někdo zapáchá a někdo neustále voní? Někdy je zápach výsledkem nesprávné hygieny, ovšem asi sami víte, že někdo se může snažit horem dolem a zápach prostě ne a ne odstranit.

Nadměrné pocení a zápach z podpaží je velice individuální věc, se kterou nelze nic moc dělat. Naštěstí existuje několik přírodních prostředků, které jsou mnohdy účinnější, než ty z drogérie. Pokud i vás děsí objetí díky vašemu pocení, je tento článek odpovědí na to, co hledáte.

Než začneme diskutovat o způsobech, jak se zbavit zápachu, musíme nejdříve pochopit, co stojí za nepříjemným tělesným zápachem. Nejčastěji se jedná o důsledek velkého pocení, například kvůli intenzivnímu tréninku, při vysokém stresu a nervozitě, nebo je-li vaše tělo přehřáté. Aby se náš organismus nepřehřál, používá pot jako formu ochlazování. Největší počet našich potních žláz se nachází v podpaží, kde je tendence pocení nejvyšší. Jakmile se pot dostane do kontaktu s bakteriemi, naše podpaží začne zapáchat.

Řešením může být časté sprchování. Ovšem k tomu nemáme vždy příležitost. Proto se pojďme podívat na několik čistě přírodních přípravků, které si s tímto problémem dokážou hravě poradit.

Jedlá soda

Jedlá soda je velice populární prostředek na odstranění zápachu z lednice či prádelny. Věděli jste však, že může být použita i proti zápachu z podpaží? Jedlá soda je přírodní jemná látka. Pokud ji smícháte s trochou kukuřičného škrobu a nanesete do podpaží, pomáhá udržovat vaši pokožku po celý den suchou. Vyzkoušejte tuto metodu ještě předtím, než se obléknete.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je další složkou, která zamezuje zápachu z podpaží. Můžete ho aplikovat přímo, nebo nalít malé množství octa do misky. Pokud přidáte pár kapek citrónové šťávy, vznikne vám skvělý deodorant. Přidejte směs do rozprašovače a naneste směs do podpaží ještě předtím, než se obléknete. Tento sprej ničí bakterie a tudíž i zápach.

Tea tree olej

Éterický olej tea tree je skvělý prostředek, který léčí všechny typy kožních problémů. Jedním z problémů, se kterým si také hravě poradí, je i zápach v podpaží. Tento přírodní olejíček totiž působí antibakteriálně a díky tomu se zápachu více bát nemusíte. Smíchejte tea tree s několika kapkami růžového oleje a aplikujte na podpaží. Díky této kombinaci se budete cítit svěží po celý den.

Citrónová šťáva

Jelikož čistá citrónová šťáva vyrovnává pH pokožky, dokáže snadno vyřešit i problém s tělesným zápachem. Stačí si jen ukrojit tenký plátek citróny, který vložíte na 10-15 minut do podpaží. Díky tomuto triku bude celý den vonět po citrusech.

Krystal

Poslední novinkou a velký boom zaznamenal deodorant v podobě krystalu. Ano, jedná se o surový kámen, který zamezuje nadměrnému pocení a zápachu. Ovšem samotným třením se nic dít nebude. První, co musíte udělat, je křišťál namočit a poté aplikovat.

Pokud si lámete hlavu, kde tento speciální kámen sehnat, nemějte strach. Dnes ho totiž už můžete zakoupit skoro v každé drogerii.

Přemýšlejte, co jíte

Staré přísloví říká: „Jste to, co jíte“. A u pocení to platí dvojnásobit. Pokud totiž budete jíst tučná kořeněná jídla plná cibule a česneku, z vašich pórů bude vycházet stejný zápach, dokonce až 48 hodinu. Sestavte si jídelníček z čerstvého ovoce a zeleniny. Uvidíte, že to na vaše pocení bude mít výrazný vliv.

V případě, že málo pijete, bakterie z vašeho těla se vylučují ve více koncentrované, než u lidí, kteří mají správný pitný režim. Můžete to poznat i tak, že nejen budete zapáchat, ale i vaše moč bude tmavší a s výraznějším pachem.

Toto je několik rad, jak zamezit nadměrnému zápachu z pocení. Zkuste tyto metody a řekněte zápachu navždy sbohem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button