Je podobnost některých plodin s lidskými orgány náhodná? Budete se divit
Teď si říkáte – jak je to myšleno? Jak můžeme na ovoci či zelenině poznat, s čím nám pomůže? Je to naprosto jednoduché. Opravdu jste si ještě nevšimli, že spousta plodů vzhledově připomíná tvar orgánu, který léčí? Podívejte se znovu a sami se přesvědčte!
Avokádo
Celý plod avokáda výrazně připomíná svým tvarem ženskou dělohu – a právě jeho konzumace ovlivňuje příznivou vyváženost hormonů, a dokonce působí preventivně proti zákeřnému onemocnění, jako je rakovina děložního čípku. A jakou náhodou je, že avokádu trvá celých devět měsíců, než jeho plod vyroste z květu a dostatečně dozraje. Stejným ochráncem ženské dělohy je ještě například hruška nebo lilek.
Pomeranč a grapefruit
U žen ještě zůstaneme a podíváme se na dužinu tohoto ovoce. Všimněte si, že po rozkrojení těchto druhů ovoce, vypadá jejich dužina jako vnitřní struktura ženských ňader. A zase úplnou náhodou je, že citrusy jsou nejlepším přítelem mléčných žláz a obsahují dokonce i složky, které dokážou preventivně předcházet rakovině prsu. Navíc dokážou příznivě ovlivnit tok lymfy.
Vlašský ořech
Kolikrát jste si po vyloupnutí říkali, že ty četné závity, které jsou na jeho plodu výrazně připomínají lidský mozek. A je pravdou, že právě tento plod ořešáku dokáže rozvíjet příznivé funkce mozku. Navíc na rozdíl od ostatních ořechů, má ten vlašský velký obsah omega-3 mastných kyselin, kyseliny listové, antioxidantů a vitaminu E. Tyhle vyjmenované složky mají všechny velice příznivý vliv na lidskou psychiku. Navíc podporují chuť k jídlu a mají protizánětlivé účinky, dokážou regulovat krevní tlak a pokud jich sníte alespoň pět kousků denně, dokážou vám snížit hladinu cholesterolu a paměť vám bude sloužit jako na škole.
Řapíkatý celer
Stonek téhle rostliny již od pohledu výrazně připomíná lidskou kost, a to ne náhodou. Jeden takový řapík totiž obsahuje vysoké procento látek, které člověk nezbytně potřebuje, aby měl správně vyživené kosti.
Rajčata
Je obecně známo, že rajče obsahuje čtyři komory, a navíc je červené. Co vám to připomíná – ano, samozřejmě že srdce! V rajčeti je ve velké míře obsažena látka zvaná lykopen, což je antioxidant, který dokáže tělo ochránit před postupným kornatěním tepen, výrazně snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému a v neposlední řadě příznivě upravuje hladinu cholesterolu v krvi.
Jidášovo ucho a jiné houby
Jak je zmíněno, prakticky veškeré odrůdy hub, které když nařežeme na plátky připomínají svým tvarem lidské ucho. Výzkumy prokázaly, že právě houby skvěle prospívají lidskému sluchu. A to díky vysokému podílu vitaminu D, který je v houbách obsažen, a který příznivě ovlivňuje malé kůstky v uchu, které přenáší zvuk do mozku.
Hroznové víno
Nejlepší je konzumovat tohle ovoce na podzim, když je pěkné dozrálé, nicméně po dobu celého roku nám dokáže preventivně pomoci proti rakovině plic a astmatu. A proč tomu tak je? No protože hrozen přeci vypadá jako plicní sklípek. Navíc je tato bobulka plná jednoduchých cukrů, které dodávají energii samotnému srdci.
Batáty
Tenhle druh brambor svým tvarem výrazně připomíná slinivku a, jak už asi čekáte, dokáže udržovat glykemickou rovnováhu při cukrovce. Další výhodou této zeleniny je vysoký podíl beta-karotenu, který působí proti vzniku rakoviny slinivky břišní, úst, žaludku a dalších. Pro představu – v jednom batátu je obsaženo 187 % doporučené denní dávky beta-karotenu.
Zázvor
Zázvor svým tvarem připomíná žaludek. Proto už se asi nebudete divit, že výrazně podporuje trávení a dokáže zvýšit produkci slin a žaludečních šťáv. Mimoto také napomáhá při žaludečních nevolnostech a je vhodné ho konzumovat, pokud máte návaly na zvracení. Redukuje plynatost a má příznivé účinky na symptomy dráždivého tračníku. Snad všichni známe zázvorový čaj, který se hojně pije při nachlazení či problémy s trávením.
Takže – pokud vás něco bolí – vypravte se do obchodu a porozhlédněte se, které ovoce či zelenina vám padne do oka svým tvarem. Jistě si alespoň trochu pomůžete.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos