HubnutíJídloZdraví

Snažíte se zhubnout, ale nic nefunguje? Možná děláte některou z těchto chyb!

Léto je v plném proudu a mnoho lidí se snaží zhubnout nabraná zimní kila. Obléknout loňské plavky se zdá být dobrou motivací, ovšem někdy to nestačí. I když zařadíte do svého denního programu pohyb, vyřadíte přeslazené nápoje a chipsy, kýžený efekt se vůbec nemusí dostavit. Na vině mohou být chyby, které mnoho lidí v redukci dělá.

Měření je efektivnější než vážení

Často se stane, že lidé ztrácí motivaci, když nevidí své výsledky hned. Je třeba si uvědomit, že hubnutí ovlivňuje hned několik faktorů. Hmotnost je ovlivněna několika věcmi, včetně kolísání tekutin a množství jídla, které zůstává ve vašem systému, váha může kolísat kolem 2 – 6 kg. Kromě zkonzumovaného jídla a pití mohou hmotnost ovlivnit také hormony.

Pokud do svého hubnoucího plánu zařadíte dostatek bílkovin nebo silový trénink, může se stát, že ubydou tuky a narostou svaly. Kilogramy sice nezmizí, ovšem centimetry ano. Svaly váží více jak tuky, proto mnoho trenérů a výživových poradců doporučuje při hubnutí spíše měření než vážení.

zdrave jidlo-dieta-metr

Dietní a „nízkotučné“ potraviny jsou jen marketingový tah

Zpracované nízkotučné nebo „dietní“ potraviny jsou často považovány za zdravé volby, které vám mohou pomoci zhubnout. Mohou však mít opačný účinek.

Mnohé z těchto produktů jsou nabité cukrem pro zlepšení jejich chuti. 

Nízkotučné výrobky mohou také způsobit pocit hladu, takže můžete sníst více jídla, než vaše tělo potřebuje.

Místo nízkotučných nebo „dietních“ potravin zkuste zvolit kombinaci výživných, minimálně zpracovaných potravin. Pokud je to možné, vybírejte ovoce a zeleninu – to zahrnuje konzervované a mražené druhy – protože mají přirozeně nízký obsah tuku, ale jsou také plné živin.

Přeceňování, kolik kalorií spálíte během cvičení

Mnoho lidí věří, že cvičení „zrychluje“ jejich metabolismus. I když cvičení poněkud zvyšuje rychlost metabolismu, může to být méně, než si myslíte.

Lidé s mírnou vyšší hmotností a nadváhou mají tendenci přeceňovat počet kalorií, které spálí během cvičení, často o značné množství. Lidé mohou také přeceňovat úroveň cvičení.

Cvičení je stále zásadní pro celkové zdraví a může vám pomoci zhubnout. Je dobré si uvědomit, kolik cvičení máte a kolik kalorií spálíte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button