Spolupráce

Kolagen opravdu pomáhá, ale má svá pravidla

O kolagenu se mluví jako o elixíru mládí, který poskytne lepší vzhled pleti tím, že vyhladí vrásky, vypne ji, a pocitově tak ubere pár let. Ovšem mnozí si myslí, že když do své rutiny zařadí nový doplněk stravy, výsledky se objeví prakticky hned. Ale to je velký omyl. Budete muset přijmout fakt, že celý proces je o trpělivosti.

Proč byste měli doplňovat kolagen

Existuje více důvodů pro konzumaci kolagenu, než byste asi čekali. A je opravdu dobré zvážit jeho pravidelný příjem. Tvrzení o účincích se mnohdy liší nebo jsou přehnaná. Ale můžete si být jistí, že není kolagen jako kolagen – každý se nachází v jiné části těla (nosíme v sobě 28 typů kolagenu). Ovšem nejčastěji se zajímáme o typ II (klouby) a III (kolagen na vrásky a pokožku). Naše tělo zhruba během prvních 25 let života produkuje dostatek veškerého kolagenu, ale po uplynutí této doby, jej potřebujeme dodávat.

Přínos kolagenu pro vaše tělo

Kolagen dokáže pomáhat mnoha způsoby. Konkrétně se podílí na:

  • zpevnění pleti a vyhlazení vrásek,
  • zpevnění kůže a částečné eliminaci celulitidy,
  • zlepšení výživy vlasů, takže budou pevnější a nebudou vypadávat,
  • zlepšení výživy nehtového lůžka, takže se nehty nebudou lámat a třepit.

Pravidelné používání kolagenu

Jestli si říkáte, že stačí užívat přípravek kolagenu pouze pár dnů a máte vyhráno, jste na omylu. Musíte si zvyknout na pravidelnou (denní) dávku. Užívání kolagenu má svá pravidla, která je nutno dodržovat, jinak nedosáhnete žádných výsledků. A to platí nejen u přípravků na pleť, ale především u kloubů. Na první známky působení se můžete těšit zhruba za měsíc pravidelného užívání. Ale každé tělo jiné a potřebuje větší přísun kolagenu, proto je potřeba vydržet minimálně 3 měsíce, než se změny projeví.

Abyste se vyhnuli nebezpečně upravovanému kolagenu, zaměřte se na rybí kolagen. Ten je získáván z kůže a šupin ryb. Jejich kolagen je odolný vůči fyzickému a chemickému poškození. Tento kolagen se často objevuje v kosmetických přípravcích, které vás zároveň hydratují a zpevňují pokožku. Kolagen na vrásky je dobrá věc, ale měli byste ho užívat i pro vaše klouby.

Zdroj obrázku: ivan_kislitsin / Shutterstock.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button