Spolupráce

Zkuste tyto 3 praktické tipy pro péči o problematickou pleť – neslibují zázraky, ale změnu uvidíte určitě

Ze stránek časopisů na vás koukají modelky s dokonale hladkou pletí bez jediné chybičky. A jak jste na tom vy? Máte mastnou, začervenalou pleť, s akné, jizvičkami a černými tečkami? Buďte si jistá, že podobné trápení zažívá spousta žen okolo vás. Dokonce i ty modelky z časopisů, kterým k dokonalosti pomáhají zkušení retušéři.

Možná už jste vyzkoušela tisíce zaručeně fungujících produktů, které ale neměly valný výsledek. Kosmetika na problematickou kůži sama o sobě nestačí. Neslibujeme zázraky, ale chceme vám dnes poradit několik velmi praktických tipů, které sice vaše potíže samy o sobě nevyřeší, ale rozhodně se můžeme zaručit za to, že aspoň trochu pomohou.

Začnete v koupelně

Úplně prvním, a snad možná i nejdůležitějším krokem, je mít v koupelně svůj vlastní zcela oddělený ručník na obličej. Ideální je pořídit si ručník z jemného materiálu, aby pleť zbytečně nedráždil. Tímto ručníkem si vždy osušte po mytí obličej a pokud je to možné, měňte jej každý den. Bakterie, které se ve vlhkém a teplém prostředí množí, z velké části stojí za vašimi kožními problémy. Takto jim nedáte žádnou šanci.

Na obličej se nesahá

Opravdu si tuto radu vezměte k srdci. I když máte ruce umyté, neznamená to, že pod nehty nezůstaly nějaké bakterie. Skutečně se odnaučte neustále si sahat rukama na obličej, a to ani tehdy, když vidíte, že se vám pod make-upem rýsuje obrovský pupínek. Pokud se vám podaří tento zvyk zlomit, budete na dobré cestě také k tomu přestat si pupínky konečně mačkat a způsobovat si na obličeji nepěkné jizvičky.

Čistěte zodpovědně štětce na make-up

Je jasné, že pokud máte nevzhlednou pleť, bez make-upu se prostě neobjedete. Pokud zvolíte vhodný nekomedogenní produkt, není třeba se bát, že by vám stav pleti zhoršoval. Ale to, co je skutečným nebezpečím, jsou špinavé štětce a houbičky. Pokud je nečistíte minimálně obden, je to chyba. Nejde totiž jen o to, že na štětcích zůstávají zbytky produktů, ale především na nich ulpívají i odumřelé kožní buňky nebo prach. A to vše si bez dostatečné hygieny neustále roztíráte po obličeji.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button