OstatníPrevence

5 běžných věcí, které používáte a mohou představovat zdroj infekce

Myslíte si, že vše co v domácnosti používáte, zlepšuje kvalitu vašeho života? Omyl, spoustu věcí na vás může mít naopak opačný účinek. V následujících tipech se dozvíte, jak správně používat a snížit škodlivost účinku ve vašem domově.

Houba na mytí

Ne každá houba na mytí splňuje hygienické požadavky pro lidské zdraví. V závěru se totiž mine účinkem, sice zbaví vaše tělo nečistot z povrchu kůže, ale stejně snadno je tam může i nanést. Víte proč? Syntetická vlákna mohou způsobit infekci, protože se v nich bakterie hromadí. Přírodní vlákna obsahují enzymy, které řídí vývoj a růst bakterií. Pokud tedy chcete mít vše pod kontrolou, po každém mytí houbu důkladně omyjte, vypusťte z ní přebytečnou vodu, kterou do sebe nasákla a uložte na suché místo. Po 30 dnech používání jí vyhoďte. Nezapomeňte dodržovat zásady i při mytí nádobí, houbičky na nádobí se chovají podobně, také jsou schopny v sobě zadržovat řadu nepříjemných bakterií.

cleaning-268134_640

Osvěžovače vzduchu

Suchý vzduch vysušuje pokožku a dýchací cesty. Sice máte pocit, že vám osvěžovač vzduchu přináší úlevu, ale nemusí to být pravda. V případě nesprávné údržby se osvěžovač vzduchu stává i zdrojem různých patogenních hub, které uvolňuje do vzduchu. Záleží na typu osvěžovače, ale většina z nich potřebuje vyměnit filtr nebo vodu. Osvěžovač je důležité před dalším použitím důkladně vyprázdnit a naplnit vodou čerstvou. Každé tři dny je potřeba odstranit sediment usazený na dně.

Kosmetické tyčinky

Kosmetické tyčinky se nesmí v uchu dostávat dál, než na začátek zvukovodu. Někteří lidé trpí doslova tyčinkovým šílenstvím a své uši čistí častěji, než je zdrávo. Pokud se dostane tyčinka dále, než ke vstupu do ucha, tlačí ušní maz směrem k bubínku a to může mít za následek ucpání ucha nebo zanesení nebezpečných bakterií do těla. Ušní maz chrání citlivé vnitřní struktury ucha od nečistot, prachu a bakterií, ale podle rad lékaře se nesmí tlačit hlouběji do ucha. Rozhodně je lepší použít čistou bavlnu a uši vyčistit s ní.

ear-1062075_640

Mixér

Gumový kroužek u držící vidlice mixéru je často opomíjenou částí, které lidi nevěnují dostatek své pozornosti. Může být zdrojem bakterií typu Salmonely a Escherichie coli. Bohužel se jedná o jednoho z nejšpinavějších kuchyňských pomocníků. Mixér je potřeba po použití demontovat, odstranit vidlice, omýt je včetně gumového prstence a vše do sucha otřít.

food-mixer-413737_640

Gumové nebo silikonové stěrky

Většina z nástrojů, které při vaření používáme, mají „hlavu“, která může být oddělena od rukojeti. Rovněž různé kuchyňské náčiní se skládá z několika částí, které obsahují záhyby, ve kterých se snadno ukryjí a množí bakterie. Nemusí se jednat jen o náčiní, které se používá pro přípravu masa, bakterie se snadno množí ve všech místech, která nejsou důkladně umytá s dezinfikovaná. Po použití kuchyňského náčiní dbejte na pečlivé omytí každého záhybu, který by se mohl stát místem množení bakterií, aby se nedostaly do vašich dalších pokrmů.

cooking-1070696_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button