Bije vám srdce rychleji, než obvykle? Zmírněte dopad stresu na váš organismus
Vaše srdce bije rychleji a vy máte nepříjemné pocity v důsledku stresu? V případě shonu se jedná o běžný jev. Tento problém se vyskytuje stejně u mužů, tak u žen. Jde o velmi nepříjemný pocit. Každý z nás by v tu chvíli rád věděl, co udělat, aby to přestalo. Dnes vám přinášíme tři jednoduché způsoby, jak zpomalit tep a bití srdce.
Vodní metoda
K této metodě budete potřebovat studenou vodu. Zhluboka se nadechněte a ponořte obličej do studené vody. Zůstaňte tak dlouho, jak jen vydržíte. Tato činnost stimuluje nerv vagus, který působí na zpomalení tepové frekvence. Jakmile se vaše tvář setká se studenou vodou, tělo vysílá signál na zpomalení metabolismu. Spolu s ním se tedy sníží i frekvence srdečního tepu.
Hluboké dýchání
Velmi hluboce se nadechněte až do bodu, kdy nebudete moci nabrat další vzduch. Až budou vaše plíce na maximum naplněné, rychle vzduch vydechněte. Opakujte tento proces tolikrát, kolikrát budete potřebovat. Nestačí jen zhluboka dýchat, protože pouze hluboké dýchání srdce nezpomalí. Je nutné se nadechnout úplně na maximum. Tento způsob dýchání vám zpomalí tep.
Valsalvův manévr
Uklidněte svůj dech, zakryjte si ústa a zacpěte si nos. Pokuste se, co nejdéle nedýchat a nic při tom nedělat, jen sedět. Poté vzduch vydechněte a chvíli si odpočiňte. Následně můžete pokračovat znovu a opakovat to do té doby, dokud se váš stav nezlepší. Při tomto cvičení je důležité sedět, jelikož se běžně stává, že se někomu může zamotat hlava.
Pokud vám ani jedna metoda nepomůže a váš zrychlený tep bude přetrvávat déle, jak 20 minut a bude ho doprovázet pocit mdloby, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.
Zkuste každou z těchto metod a zjistěte, která vám vyhovuje nejvíce.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos