Babské radyPřírodní léčba

Cibule – skvělý pomocník nejen v kuchyni

Cibuli známe každý, většinou se používá jako přísada do jídel, ale zkusili jste využít zázračných vlastností cibule i na své tělo? Jedná se o přírodní léčivo, které ulevuje od spousty příznaků některých nemocí. Pomáhá např. při kousnutí hmyzem, ale i na bolest v krku a kašel. Navíc posiluje imunitu, bojuje proti volným radikálům souvisejících se vznikem rakoviny, léčí dýchací potíže a snižuje třeba i cholesterol. Pojďme si ty nejvýznamnější účinky představit v následujících bodech.

Antiseptikum a expektorans v jednom

Tišící účinky cibule

Cibuli nakrájejte a přelijte horkou vodou. Sceďte, smíchejte s medem a citrónem či cukrem a popíjejte. Můžete přidat do lipového čaje a máte lék i pro děti – vhodné na rýmu, kašel, angínu, zahlenění, chrapot, kašel, atp. Podpůrný lék na záněty průdušek se teď na podzim hodí, že?

Rychlejší způsob – cibuli oloupat, nakrájet na plátky a každý plátek zasypat lžící obyčejného nebo hnědého cukru. Dvakrát denně konzumovat a mikroby způsobující kašel zmizí jako pára nad hrncem. Nebo ještě takto – žlutou cibuli povařte ve vodě a nechte vychladnout. Posiluje žaludek a upravuje trávení. Můžete jí použít i jako oplachovací kúru při mytí hlavy. Cibulová šťáva omezuje tvorbu lupů, vypadávání vlasů a podporuje současně i jejich růst.

Cibule na plátky pomáhá při zarudnutí a otocích. Urychluje obnovu pokožky.

Při horečce – Přiložte nakrájenou cibuli na plosky nohou, které jste předtím namazali troškou kokosového oleje. Navlečte ponožky a nechte působit přes noc. Také uvolňuje hlen z hrudníku, v hlavní roli opět kokosový olej. Ten se smíchá s rozdrcenou cibulí a vzniklá pasta se potře na postižená místa, zakryje se slabým ručníkem nebo klasickou kuchyňskou utěrkou.

Ušní infekce – Cibuli nasekejte, umístěte do tenké ponožky a upevněte. Přidržte na uchu a nechte do té doby, než bolest odezní.

Zvracení – Nastrouhaná cibule a šťáva z ní je ideální na zástavu zvracení. Uvařte si k tomu ještě mátový čaj, nechte vychladnout a střídejte společně s cibulovou šťávou vždy po dvou čajových lžičkách v intervalu pěti minut. Aplikujte do té doby, než přestanete zvracet.

Dezinfekce místnosti – Cibule na kostičky na talíř a dát do prostoru, vsaje do sebe viry a bakterie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button