Přírodní léčba

TOP 10 přírodních dezinfekcí a antiseptik

Celoročně jsme obklopeni dávkou bakterií a virů, které jsou původci mnohých onemocnění. Zvláště přes podzim a zimu je nutné zdraví preventivně chránit. Pokud zrovna nepatříte mezi fanoušky syntetických dezinfekčních prostředků, vsaďte na přírodní verze. Příroda vám také nabízí dezinfekční a antiseptické účinky, a to bez chemie a zbytečných toxinů. 

Pomůže citron

Citron a citronový esenciální olej má dezinfekční účinky. Nejenže pozitivně ovlivňuje trávicí trakt, oběhový a imunitní systém, ale je příznivý i pro vaši pokožku. Citron má silné antioxidační vlastnosti, které oceníte po celý rok. Smíchat můžete vodu s esenciálním olejem z citrusu a aplikovat jej s pomocí rozprašovače, čímž pročistíte vzduch ve vaší domácnosti. Citron vás také chrání před bolestí hlavy, v krku či jako léčebný pomocník při napětí.

Medová záchrana

Přírodní dezinfekční účinky vám nabízí také med, který podporuje hojení ran. Díky silným antimikrobiálním vlastnostem eliminuje bakterie v ráně, ale i jejím okolí. Med se používá k léčbě popálenin, žaludečních potíží či vředů. Dopřávejte si proto med pravidelně, a to zvláště přes zimu.

Tea tree olej

Silné dezinfekční účinky skrývá i tea tree olejíček, který skvěle dezinfikuje pokožku. Oceníte ho při léčbě ran, kvasinkových či houbových infekcí, akné nebo jako pomocníka při nepříjemném dechu.

Levandule

Dezinfekční účinky se skrývají také v levanduli. Levandulový esenciální olej má široké spektrum využití, léčí popáleniny, kousnutí hmyzu, infekce a má uklidňující účinky. Levandulový olej se používá především na léčbu pokožky.

Eukalyptus

Eukalyptový esenciální olej vás ochrání před hmyzem a nabídne vám své antivirové a antibakteriální vlastnosti. Další účinný přírodní dezinfekční prostředek, který léčí bolesti hlavy, infekce krku, pomůže při nachlazení, horečce a je skvělým lékem na kašel.

Tymián

Na zimu si připravte také zásobu tymiánu. Ten je skvělým lékem na kašel a pravidelně jej přidávejte také do jídla. Chrání totiž váš trávicí trakt.

Třezalka tečkovaná

Třezalkový čaj působí jako mírné sedativum, pomůže vám tedy při pocitech úzkosti, strachu či ve stresových situacích. Třezalka má však také antiseptické a dezinfekční účinky.

Borovicový olej

Krásná vůně borovice je nejen příjemná, ale také léčivá. Borovicový olej je fenolickým dezinfekčním prostředkem.

Molkosan

Dezinfekční prostředek, který se vyrábí ze syrovátky. Nejčastěji se molkosan užívá k léčbě houbových infekcí, ale také jako antiseptikum. Můžeme jeho užití připodobnit jódu.

Ocet

Dobrým dezinfekčním prostředkem je také ocet, který pomáhá většinou v kombinaci s esenciálními oleji. Ocet se používá především na dezinfekci domácnosti a jako hlavní přísada do domácích čističů. Kombinuje se většinou ještě se sodou, citronem či esenciálním olejem z tea tree. Zapomeňte na chemii a vsaďte na sílu přírodních dezinfekčních prostředků.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button