Spolupráce

Co byste měli vědět o vitamínu K2 MK7

Vitamín K je nezbytným vitamínem, který podporuje srážlivost krve a zdravé kosti. Vyskytuje se ve dvou formách, a to K1 a K2. Budeme se věnovat zejména tím druhým jmenovaným.

Vitamín K1 najdete v listové zelené zelenině, K2 se vyskytuje v živočišných bílkovinách a fermentovaných potravinách. V malém množství ho produkují střevní bakterie.

Proč ho tělo potřebuje?

Tělo potřebuje oba typy vitamínu K k produkci protrombinu, proteinu, jenž hraje důležitou roli ve srážení krve, metabolismu kostí a zdraví srdce. Zatímco vitamín K1 se primárně podílí na srážení krve, K2 má v těle rozmanitější škálu funkcí. Má antioxidační vlastnosti, pomáhá proti ucpávání tepen vápníkem, zlepšuje kvalitu kostí i zubů.

Jak ho přijímat z potravy?

Doporučený denní příjem vitamínu K pro dospělé muže je 120 μg a pro dospělé ženy 90 μg. Neexistují žádná specifická doporučení přímo pro K2. Jeho nedostatek se může projevovat větší náchylností k tvorbě modřin, krvácivostí, mineralizací kostí.

Co se týče potravin, K2 můžete přijímat z fermentovaných potravin (např. kysané zelí). Jelikož je rozpustný v tucích, ve značném množství ho najdete v mase z orgánů a tučných mléčných výrobcích. Naopak libové maso není dobrým zdrojem K2. Jestliže chcete navýšit jeho příjem, zařaďte do stravy hovězí a vepřové maso, žloutky, tučné ryby (např. losos), tvrdé sýry.

Doplňte ho v kapkách

Pokud víte, že nepřijímáte dostatečné množství vitamínu K2, můžete ho doplnit i formou kapek. Pořiďte si vitamín K2 MK7 (MK7 je jedna z jeho nejlepších forem) rozpuštěný v 100% MCT kokosovém oleji pro lepší vstřebávání. Jde o patentovaný výrobek od německé společnosti Kappa BioScience. V 10 kapkách tohoto přípravku tělo dostane 200 μg vitamínu, což je více než dostatek pro dospělé osoby. Jelikož balení obsahuje cca 1800 kapek, vydrží vám 180 dní. Pořídíte ho na Woldoshop.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button