KrásaRady a tipy

Jak na „stařecké skvrny“

S přibývajícím věkem se na kůži rukou, krku a obličeje začínají objevovat hnědé skvrny. Častější jsou u lidí se světlejší pletí a u těch, kteří bývají často na slunci. Nemusí být nebezpečné, ale činí vás staršími, což je jeden z možných důvodů, proč je chceme odstranit.

Existuje celá řada léčebných postupů a metod, ale každý z nich může mít vedlejší účinky či komplikace, nemluvě o vysokých nákladech. Můžeme však vyzkoušet i některé z přírodních prostředků, které by mohly s tímto problémem pomoci.

Jablečný ocet

Látky v něm obsažené by mohly výskyt stařeckých skvrn potlačit. Naneste trochu octa před spaním na potřebné místo a nechte působit přes noc. Chcete – li ochránit pokožku před vysušením, smíchejte jej s trochou olivového oleje. Opakujte každý den po dobu asi čtyř týdnů, kdy by měly být patrné změny.

Chcete – li mít vyšší účinky, přidejte křen. Jak na to? Nastrouhejte na jemno 4 – 5 cm křenu, přidejte do jablečného octa, dobře promíchejte a nechte v klidu po dobu dvou týdnů. Opět řádně promíchejte a přefiltrujte do nádobky s víkem. Směs opakovaně nanášejte 1 – 2 x denně na potřebná místa.

Pokud by se vyskytla jakákoli kožní podráždění, okamžitě aplikaci ukončete.

Podmáslí

Obsahuje, krom jiného, kyselinu mléčnou, která přispívá k obnově a omlazení pleti a může snížit výskyt stařeckých skvrn. Ponořte vatový tampon do podmáslí, zmáčkněte, aby se odtranil jeho přebytek, tamponek přiložte na potřebná místa a nechte působit asi 15 minut. Poté opláchněte místo vlažnou vodou. Pokud máte aknózní pleť, přidejte do podmáslí několik kapek limetkové šťávy.

Citrony

Citrony jsou jedním z přírodních prostředků používaných pro zesvětlení pleti. Po jejich aplikaci je dúležité abychom nechodili na slunce. Stejně tak se nedoporučuje používat citronovou šťávu, pokud máte citlivou pleť, mohlo by dojít k jejímu podráždění.

Cibule

Díky sloučeninám síry, které obsahuje, by mohla být účinným prostředkem proti skvrnám. Nakrájenou cibulí potírejte potřebná místa 2 – 3 x denně, nechte působit 15 minut a poté řádně opláchntěte. Pro vyšší účinky smíchejte 1 lžíci cibulové šťávy se 2 lžícemi medu, potřete potřebná místa, nechte působit 15 minut a poté řádně opláchněte teplou vodou.

Papaya

Obsahuje látky prospěšné pro vaši pleť, jen mějte na paměti, že někteří lidé na ni mohou být alergičtí, proto je vhodné před použitím udělat kosmetický test – malé množství nanést na kůži zápěstí a počkat 24 hodin. Použití je jednoduché – malý plátek papáji položte na potřebné místo a nechte působit asi 20 minut.

Aloe vera

Tato rostlinka je známý prostředek pro léčbu celé řady kožních potíží. Nabízí účinky hydratační i protizánětlivé. Máte – li rostlinku doma, stačí ulomit kousek listu a gel z ní aplikujte na potřebné místo, nemusíte oplachovat. Pokud vám vadí trocha lepkavosti, nechte působit asi 30 minut, poté opláchněte. Aplikujte 2x denně.

Jogurt

Díky kyselině mléčné nabízí bělící vlastnosti. Na výrobu přípravku potřebujeme:

  • 1 lžíce jogurtu
  • 2 lžíce mletých ovesných vloček
  • 1 lžička limetkové šťávy

Suroviny řádně smíchejte a vzniklou směs aplikujte na potřebná místa, nechte působit asi 30 minut, poté opláchněte studenou vodou,osušte a naneste hydratační krém. Provádějte 2x denně.

Rajčata

Rajčata jsou starodávný prostředek pro odstraňování těchto skvrn. Stačí plátkem rajčete třít postižené místo nebo použít čerstvou rajčatovou šťávu. V obou případech nechte působit asi 20 minut a následně opláchněte studenou vodou. Opakujte 1 – 2x denně.

Ricinový olej

Tento olej je dobře známý pro své léčebné vlastnosti s problematickou kůží. V tomto případě stačí vetřít několik kapek na potřebné místo. Máte – li suchou kůži, smíchejte je s olejem olivovým nebo kokosovým.

Brambory

Suroviny:

  • šťáva ze syrových brambor
  • 3 kapky citronové šťávy
  • trochu medu

Vše řádně smícháme a naneseme na potřebná místa, necháme působit 20 minut, poté řádně opláchneme.

 Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button