Dům a zahrada

Jak na slunečnice krok za krokem

Kdo by nemiloval, velké žluté květy, které jsou svým způsobem i veselé. Jakoby slunečnice vypadaly jako velké sedmikrásky, ale ve skutečnosti jsou mnohem robustnější. Mohou se tak hravě stát chloubou i vaší zahrady.

Jak na pěstování?

I když barva slunečnic není až tak jasně žlutá a mnohdy hraje i do oranžové nebo hnědé, jedno je jisté – je to dost odvážná květina, která mezi ostatními květinami vynikne.

A není to jen o její výšce. I z toho důvodu vybírejte pro slunečnice dostatek místa a také polohu, kde vám nebude překážet ve výhledu nebo zastíní prostor.

Odborné rady pro pěstování slunečnic

Slunečnicím vyhovuje zahradní půda na přímém slunci.

Pokud chcete podpořit jejich růst, můžete je hnojit v množství cca 50 g na metr čtvereční před setím nebo výsadbou. Alternativně lze použít také jeden kbelík kompostu či hnoje.

Můžete je zasít rovnou venku nebo pokud se rozhodnete pěstovat slunečnice dříve v sezóně, začněte uvnitř. Pokud rostou uvnitř, semena vložte cca 1 cm hluboko, když venku, tak necelé 2 cm pod povrch.

Slunečnice díky teplému prostředí rostou poměrně rychle. Již po týdnu uvidíte, že začnou rašit.

Mezi každou rostlinou venku, je dobré nechat asi 30 cm místo.

Plevel a zahradní škůdci jsou vašimi hlavními nepřáteli v péči o květiny. Jakmile se objeví, rostliny porostou velmi rychle a do jisté míry zastíní plevel, bude tedy rozhodně třeba okopávání a ruční plenění. Pravidelný zahradní insekticid by měl svou práci vykonat dobře, tudíž byste nemuseli tento problém vůbec řešit.

Slunečnice je velmi odolná vůči suchu, když je zaseta přímo do půdy. V květináčích je potřeba zalévat každých deset dní.

Jakmile se jí vytvoří první tvrdší listy, většinou se o sebe začíná starat sama, což je výhoda pro začínající zahrádkáře. Se zralými slunečnicemi počítejte cca za 70 – 100 dní od výsadby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button