Dům a zahrada

Originální využití dešťové vody: zahradní sprchování, zalévání a fontána

Sprchování na zahradě pomocí dešťové vody, je skvělý způsob, jak neplýtvat vodou, ale ani i penězi. Sprchové hlavice, kde proudí dešťová voda, mohou ročně ušetřit až několik stovek litrů vody.

Fungují na principu dešťových kapek. Nemusíte si lámat hlavu s tím, kolik vody spotřebujete. U těch rafinovanějších lze nastavit i průtok vody, který umožní použít více či méně vody.

Další vychytávky

Vestavěný termostat – ekologická sprchová hlavice s termostatem, to už zní jako z pohádky. Automaticky reguluje tok vody a jakmile teplota dosáhne určitého nastavení, vypne. Ušetříte tak nejen za vodu, ale i za elektřinu. Čím méně horké vody při sprchování proteče, tím i logicky méně stojí provoz ohřívače.

Časovač vody – Jedna z nejlepších forem, jak omezit teplou vodu. Některé ekologické dešťové sprchové hlavice jsou v provozu jen jistou dobu. Tento časovač lze nastavit nebo ho koupit již naprogramovaný.

Součástí zahrady může být i dešťová fontána

Pokud chodíte na zahradu jen z nutnosti a v podstatě vás to tam nebaví, je potřeba zapojit mozkové závity a něco pro tu změnu udělat! Jednoduchý, přesto elegantní prvek, který probudí zahradu zpět k životu.

Bude nepochybně vypadat luxusně na každé zahradě, stačí se o tom jen přesvědčit na vlastní kůži. Můžete si také pořídit vodotěsné LED pásové osvětlení a nainstalovat jej nad nebo pod vodní hladinu, aby se staly kapičky vody lépe viditelné.

Bez ohledu na to, jak velká je vaše zahrada, vždy se dá tento druh fontány do zahrady zakomponovat tak, aby tu mohla být…i když třeba jen její mini verze. Zážitek vám přinese zejména v noci, kdy vaší zahradu promění v dokonalou záři.

Jak zalévat zahradu ve stylu „eko“?

Pořiďte si dechlorační filtrační médium a dopřejte svému dvorku a zahradě čistší a zdravější vodu. Díky kombinaci dechloračního filtračního média a energizujícího krystalického křemene.

Tím snáze udržíte rovnováhu ekosystému vaší zahrady, což umožní lepší úrodu a odolnost vůči rostlinným chorobám.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button