Dům a zahrada

Nejlepší doplněky do interiéru jsou z přírodního materiálu

V poslední době zaznamenal přírodní materiál obrovský boom. Stále si můžete koupit klasický dřevěný nábytek. Dobřese z bambusu a juty vyrábějí i vlákna, která se zpracovávají do různých pletenin a koberců. Jsou velmi příjemné, vypadají dobře a hodí se do každé místnosti. Dnes vám přinášíme pár inspirativních rad, jak tyto materiály využít právě ve vašem domově.

Obývací pokoj

Snad v každém obývacím pokoji najdete koberec, ať už po celé podlaze, nebo kusový. V poslední době je stále více v oblibě tzv. běhoun, který zútulní celý prostor. Místo těžkých a barevných koberců si vyberte spíše ty z přírodních vláken, které pokoji propůjčí pocit vzdušnosti. V kombinaci s hnědou, béžovou, bílou a krémovou bude váš obývací pokoj působit teple a nadčasově.

Kancelář

Chcete se i v kanceláři cítit příjemně? Přírodní vlákno vykouzlí z vaší pracovny místo, kde vás nebudou rozptylovat křiklavé barvy, ale uklidňovat a zároveň podporovat v soustředění zemité tóny koberce. Spolu s dřevěným nábytkem navíc vypadá skvěle. Zařaďte do této místnosti také zelenou barvu, která podporuje koncentraci a výkonnost.

Ložnice

Místo odpočinku by mělo působit klidným dojmem a lákat k relaxaci. Přírodní koberce jsou příjemným zpestřením ložnice, především kolem postele. Není nic příjemnějšího, než když po ránu šlápnete na příjemně huňatou a hřejivou podlahu. Do ložnice vybírejte ty nejsvětlejší barvy, omezte však klasickou bílou, která by mohla ve velké míře působit moc sterilně.

Jídelna

Teplé tóny společně s přírodní texturou koberce dotvářejí libou jídelnu. Vzhledem k tomu, že je toto místo nejčastěji zašpiněno díky konzumaci jídla, je přírodním koberec nejlepší volbou. Přírodní vlákna jsou praktická především díky jejich snadné údržbě. Skvrn se bát nemusíte, jelikož je brzy odstraníte.

Barva přírodního koberce se hodí jak na neformální večeři s přáteli, tak slavnostní události.

Koberce z přírodních materiálů přirozeně odpuzují nečistoty, dají se snadno udržovat a skvěle se hodí do jakéhokoliv interiéru. Na dotek jsou velmi příjemné a vydrží i několik desítek let.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

  1. Naprosto souhlasím že přírodní materiály jsou top co se týká interieru domácnosti.A díky za další inspiraci pořád je doma co doladovat. Tak to taky máme dom ale zas na druhou stranu. Každý má rád zas něco jineho. Tady posílám nějaký český dřevěný nábytek taky pro inspiraci https://www.aminabytek.cz Mame odsud postilku pro syna. A pak jednu dřevěnou komodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button