Nezařazené

Je polykání žvýkaček opravdu nebezpečné?

Žvýkačka je oblíbenou lahůdkou jak pro děti, tak pro dospělé. Nic vás nehodí do pohody tak, jako žvýkačka a jestli si ještě vzpomínáte na dětství, se žvýkačkou bylo vždy plno zábavy.

Spolu se vzpomínkami na obrovské bubliny si asi vybavíte i situaci, když jste vy, nebo někdo z vašich sourozenců, spolkli žvýkačku. Rodiče většinou začali panikařit, ale věděli, že už s tím stejně nic neudělají. Vám asi nikdy nebylo jasné, proč tak bláznili a proč takhle panikaříte i vy u svých dětí. Zde máte několik odpovědí na to, co se děje ve vašem těle, když spolknete žvýkačku.

Dokáže tělo žvýkačku strávit?

Jakmile spolknete žvýkačku, vaše tělo rozpozná cukr a sladidla, ovšem je z této potraviny docela zmatené. Nedokáže ji totiž vůbec zpracovat, jako ostatní jídlo. Žvýkačka tak zůstává v jedno kuse a končí tam, kde všechny nerozložené složky z těla, v záchodě.

Chewing_gum_stick

Může žvýkačka slepit žaludek?

Tohle byla hlavní hrozba, které se naši rodiče vždycky obávali. To, že nám spolknutá žvýkačka udělá neplechu v trávicím traktu a my skončíme v nemocnici. Ovšem tohle je docela mýtus. Pokud spolknete žvýkačku, vůbec se nemusíte bát. I když se žvýkačka snadno lepí na oblečení a vlasy, nestane se to samé v žaludku. Pro celý trávicí trakt bude sice pracnější a delší ji z těla vyloučit, projde však úplně bez problémů.

Existuje situace, kdy je polykání žvýkaček nebezpečné?

Vyskytují se vzácné případy, které s polykáním žvýkaček můžou mít problém. Jedná se o osoby, které trpí nemocí postihující zažívací trakt. Tato nemoc se nazývá divertikulitida a je charakteristická chronickou zácpou. Dávno zažitý mýtus o polykání žvýkaček tak můžeme zahnat do kouta. Není sice pro tělo zdravé žvýkačky často polykat, ale až vám žvýkačku spolkne váš potomek, nemusíte se vůbec strachovat.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button