Ostatní

Meditace pro začátečníky: seznamte se se sedmi čakrami – 2. část

V první části jste se mohli seznámit se čtyřmi čakrami. Dnes si představíme zbývající tři.

Višuddhi

5. čakra: Višuddhi

Višuddhi je zobrazovaná modrou nebo tyrkysovou barvou s místem v oblasti krku. Je to čakra související s komunikací, kreativitou, sebevyjádřením a úsudkem. Tato čakra je spojena s krkem, rameny, pažemi, štítnou žlázou a příštítnými tělísky. Úzce souvisí se smyslem vnitřního a vnějšího jednání, nápady, uzdravením a očistou. Vzhledem k tomu, že se čakra nachází mezi hlavou a srdcem, udržuje integritu mezi tím, co si myslíme a co cítíme. Dojde-li k zablokování této čakry, dochází k tvůrčím blokům a problémům v komunikaci.

Aagnaachakra

6. čakra: Aagnaachakra

Aagnaachakra neboli třetí oko je tmavě modrá čakra ležící mezi obočím. Aagnaachakra slouží k rozjímání a duševnímu rozvoji během našeho života. Souvisí také s vnímáním a poznáváním, vnitřní vizí, intuicí a moudrostí. Uchovává sny a vzpomínky z našeho, i minulého života. Pokud je tato čakra neprůchozí, objeví se problémy s nedostatkem předvídavosti, mentální nestability, špatné paměti a depresí.

Sahasrára

7. čakra: Sahasrára

Poslední čakra nacházející se v nejvyšší části lidského těla se nazývá sahasrára. Je reprezentována lotosovým květem s tisíci okvětními lístky spolu s fialovou barvou. Je uložena v lebce a mantra, která charakterizuje tuto čakru, je představována naprostými tichem. Její funkce ovlivňuje mozkovou kůru, centrální nervový systém a hypofýzu neboli podvěsek mozkový. Tato čakra udržuje veškeré informace, pochopení, přijetí a blaženost. Někdy je nazývána také čakrou božského účelu a osobního osudu, protože bývá spojována s komunikací s bohem. Blokádou této energie si způsobujete psychické problémy a emocionální nerovnováhu.

Pro začátečníky jsou tyto informace užitečné především pro pochopení lidské energie. Pravidelnou meditací můžete zamezit finančním, profesním a osobním problémům a podpořit vaše fyzické i psychické zdraví. Proto zavřete oči a meditujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button