Ostatní

Co zdravého darovat pod stromeček?

Hledáte inspiraci na vánoční nadílku? Pod stromeček můžete svým blízkým dopřát nejen dárky hodnotné, ručně vyrobené, ale také zdravé. Taková přírodní kosmetika, čaje, sirupy v bio kvalitě určitě příznivce zdravého životního stylu nezklamou. Zahrajte si tyto Vánoce na zdravého Ježíška a nadělte svému okolí dárky, které jejich zdraví jen prospějí.

Kosmetické výrobky

Ženy i muži ocení přírodní kosmetické výrobky. Pro péči o obličej můžete zvolit olejíčky, které se dají přidat do krému. Opravdu krásným, a ne levným dárkem, je olej arganový, konopný, makadamiový či avokádový. Prodávají se v menších lahvičkách a potěší každou ženu. Dokonale totiž vyživují pleť a přes celou zimu ji ochrání. Dobrou volbou jsou také přírodní parfémy, kvalitní micelární vody, olejové čistící vody na odstraňování make upu, apod. Dobrou volbou jsou také přírodní mýdla, která seženete s bylinami, ovocem, kávou či jinými zdravými přísadami. S těmito mýdly můžete pečovat o pokožku celého těla. Praktickým dárkem, který donutí vaše blízké relaxovat je také sůl do koupele, sušené byliny nebo mýdlové drti. Tyto koupele uvolňují a působí jako aromaterapie. Vhodným dárkem je také kokosový olej, ať už aromatizovaný či bez vůně. Pro ženy jsou vhodné taky kvalitní laky na nehty, které podporují jejich růst.

Jídlo a dobroty5680757625_f15496a0f9_b

Pokud máte ve své blízkosti někoho, kdo se snaží zdravě stravovat, nebojte se mu koupit zdravé ingredience a některé zdravé dobroty. Určitě tyto zdravé dárky ocení, jelikož jsou poměrně nákladné a ne vždy se vám chce utrácet několik stovek korun za tři věci ze zdravé výživy. Obdarovat své přátele a blízké můžete zdravými sirupy (javorovým, agávovým, datlový, rýžovým), které nahradí nezdravý rafinovaný cukr, zdravé snídaňové musli či granolu, čaje v bio kvalitě, raw tyčinky, goji, oříšky, chia semínka a další dobroty. Skvělým dárkem je doma vytvořená zdravá krabička. Stačí vám krabice, kterou dnes zakoupíte v každém papírnictví, do ní naskládáte například: sušené ovoce, kokosový olej (který můžete použít i na vaření), semínka, ořechy, goji, chia semínka, bezlepkové mouky, kokosovou vodu, relaxační čaj, zelený ječmen, chlorellu, sušené bylinky a máte krásný zdravý balíček na světě. A takový může mít hodnotu i přes tisíc korun.

Další tipy:

Nadělovat můžete také doplňky stravy či jiné podpůrné prostředky pro zdravý životní styl. Krásným dárkem jsou i sportovní hodinky, knihy zabývající se zdravým životním stylem či recepty na zdravé potraviny. Nezapomínejte ani na ekologické produkty týkající se domácnosti či oblečení. Zdraví totiž můžeme být nejen my, ale také naše planeta.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button