7 mýtů o vlasech, které vám brání mít krásnou hřívu
Internet, naši kamarádi, rodiče i kadeřnice na nás hrnou velké množství informací o vlasech, které si ale často protiřečí. Jak tedy zjistit, co je pravda, a pečovat o své vlasy úplně nejlépe?
Mýtus 1. Čím více si vlasy stříháte, tím více rostou
Střih neovlivňuje rychlost růstu vlasů. Počet vlasových folikul a jejich schopnost produkovat vlasové vlákno je dána geneticky.
Mýtus 2. Vysoušení vlasů fénem je škodlivé
Naopak – čím déle máte vlasy mokré, tím náchylnější jsou k nejrůznějšímu poškození. Vlasy je tedy lepší co nejrychleji vysušit, ale používejte pokud možno fén se studených vzduchem.
Mýtus 3. Vlasy si na šampon „zvyknou“
Vlasy jsou mrtvou tkání, která nemůže reagovat na šampon. Můžete tedy tentýž šampon používat třeba celé roky a jeho účinky se nijak nezmění.
Mýtus 4. Suchá pokožka hlavy je příčinnou lupů
Existuje více druhů lupů, některé i takové, které se vyskytují výhradně na mastné pokožce. Vznik lupů je podmíněn jinými faktory.
Mýtus 5. Roztřepené konečky je možné „spravit“
Jednou poničené konečky již nelze znovu opravit. Můžete je částečně uzavřít pomocí speciálních olejů, ale jediná spolehlivá léčba je ostříhat je.
Mýtus 6. Časté česání vlasům prospívá
Česání nemá na zdraví vlasů velký vliv. Pouze více distribuuje mastnotu z pokožky hlavy na zbytek vlasů, čímž je chrání, ale zároveň rychleji působí mastně a neumytě.
Mýtus 7. Častější mytí snižuje mastnotu vlasů
Správně zvolená kosmetika dokáže funkci mazových žláz do určité míry regulovat. Ve většině případů je však produkce mazu čistě genetickou záležitostí, kterou příliš neovlivníme.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos