Návod: Zkuste si výrobu domácí růžové vody na pleť
Už vás nebaví stále kupovat kosmetiku, která nesplňuje vaše očekávání? Hledáte inspiraci na přípravu domácí kosmetiky? V dnešním článku se podíváme na přípravu domácí růžové vody na vaši pleť, která účinně hydratuje a zklidňuje pokožku. Vždyť růže jsou dokonalým ztělesněním krásy a jemnosti, navíc je jejich vůně omamná. Vytipujte si místo, kde rostou šípkové růže; jejich květy voní nezaměnitelně a jejich účinky na vaši pleť oceníte v každém věku, zvláště v parných dnech, kdy vaše pokožka žízní po dávce hydratace.
Domácí kosmetika
S růžovou vodou jste se pravděpodobně již setkali v některém s obchodů se zdravou a bio kosmetikou. Jde o velmi praktického pomocníka, který není složitý na výrobu. Zapomeňte tedy na nakupování růžové vody, vyrobte si ji doma sami. Podobně je to i dalšími výrobky kosmetického průmyslu. Většinu z nich si můžete vyrobit sami doma dnes již z běžně dostupných surovin. Stačí zajít do obchodu se zdravou výživou či specializovaných obchůdků a na sběr do přírody. Ta vám vydá své největší poklady a vaše pleť bude krásná. Zkuste jít touto cestou místo nákupu leckdy předražené kosmetiky, která bývá testována na zvířatech.
Růžová voda
A proč používat zrovna růžovou vodu? Hlavním důvodem jsou její zklidňující účinky, které má na pokožku a vaši pleť. Pomáhá k harmonizaci, hydrataci pleti, navíc redukuje produkci kožního mazu a sjednocuje tón pleti. Po použití růžové vody bude vaše pleť jemná, hebká a dokonale hydratovaná. Růžová voda má také vliv na správné prokrvení pleti, která je poté nádherně zbarvená, vyživená. Růžová voda zabraňuje vlivům stárnutí. Tak dochází k posílení kapilár, hojení ranek a jizev a suchá pleť už nebude nikdy šupinatá. Vliv nemá jen samotná voda, ale také její vůně, která působí na váš nervový systém a na vaši psychiku. Součást aplikace růžové vody je tedy i z části aromaterapie, jelikož vám navozuje pozitivní náladu a příjemný pocit. Růžová voda není jedinou, kterou si doma můžete vyrobit; vyzkoušejte také vodu levandulovou, měsíčkovou či z černého bezu.
Kdo ji může používat?
Růžová voda je vhodná pro všechny typy pleti. Používat ji mohou mladé slečny v pubertě, aby pomáhala hojení drobných ranek a jizev po akné, i starší dámy, které potřebují spíše silnou hydrataci. Problematickou pleť růžová voda zklidňuje a suchou vyživuje. A co je na růžové vodě tak výživného? Listy růží, zvláště ty červeně zbarvené, obsahují velké množství flavonoidů, vonných silic, tříslovin a vosků.
Výroba domácí růžové vody
Připravte si domácí růžovou vodu bez obsahu konzervantů, chemických látek a alkoholu, navíc netestovanou na zvířatech. Důležité je mít kvalitní okvětní plátky z růží, které nebyly ošetřeny postřikem.
- přibližně hrst okvětních plátků růží
- 250 ml kojenecké vody
- uzavíratelná sklenička
- cedník
Nejdříve si připravte okvětní plátky růží a omyjte je pod tekoucí vodou. Vložte je do hrnce a přelijte vroucí kojeneckou vodou. Nyní přiklopte pokličkou a nechte odstát při pokojové teplotě, dokud voda nevychladne. Poté přes připravené sítko či cedník přelijte květy s vodou do uzavíratelné skleničky, která byla sterilizovaná. Vhodné jsou nádoby ze skla, plast je totiž náchylný k množení bakterií. Zavřete vodu a užívejte na pleť. Vhodnější je nádobka s rozprašovačem, díky kterému můžete vodu aplikovat přímo na pleť kdekoliv a kdykoliv bez použití vatových tamponků.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos