Ostatní

Co o vaší osobnosti vypoví váš kámen narození?

Vzpomínáte si, když jste byli ještě dítětem a všechno se vám zdálo kouzelné? Věřili jste v magii i sílu pohádek. Ježíšek existoval, velikonoční zajíček se schovával na zahradě a zoubková víla vám nosila drobné za vypadlé poklady. Po tisíce let byly drahé kameny spojovány s magií a tajemstvím. Uvěřte na chvíli zase v magii a zaměřte se na váš kámen narození. Každému je přisouzen podle toho, v jaký měsíc se narodil.

Magie a tajemství

Staří Indové věřili, že různé kameny mají různou sílu a různé léčivé účinky. Každému měsíci byl přisuzován typický kámen, který měl s vámi souznít, dodávat vám potřebnou energii, kterou zrovna vy potřebujete a pomáhat rozproudit energii ve vašem těle. Seznamte se s kameny, které náleží právě vám.

Leden: Granát

Pokud jste se narodili v měsíci lednu, je vám přisouzen granát. Granát můžete objevit ve všech různých barvách kromě modré. Staré kmeny věřily, že je tento kámen ochrání před hadím uštknutím a nočními můrami. Měl být také ochráncem v noci. Pokud budete nosit tento kámen u sebe či jako ozdobu, měli byste se cítit silnější, sebevědomější a vaše energie by měla stoupnout. Nervózním lidem pomáhá granát k uvolnění. Granátu se také připisuje, víra, láska a věrnost, především díky jeho tmavě červené barvě

Únor: Ametyst

Únoru připadá fialový ametyst. Kámen, který je spojován s mírem, smířením a uklidněním. Je mu připisována střídmost a klid. Ametyst vás chrání v tmavých dnech, zklidní vás a naladí harmonickou náladu.

Březen: Akvamarín

Březnu náleží bledě modrý akvamarín. Tento kámen má přivodit jejímu nositeli pevné zdraví. Akvamarín je spojován s mládím, láskou a nadějí. Nošení tohoto kamene přináší novou jiskru do manželské lásky, podporuje odvahu a přináší štěstí do vašeho života.

Duben: Diamant

Pro ty, kteří jsou narozeni v dubnu není nic střídmého ani umírněného. Dubnu náleží diamant. Diamanty existují v mnoha barevných provedeních i když pro všechny narozené v dubnu je nejvhodnější diamant čirý. Označuje se jako symbol věčné lásky, síly a neporazitelnosti. Dříve byl také spojován s ochranou proti šílenství.

Květen: Smaragd

Květnové děti by si měli dopřát náramek či přívěšek ze zelených smaragdů. Tyto nádherné kameny přivádí zdraví, věrnost, plodnost a dokonce také zlepšení zraku.

Červen: Měsíční kámen

Tzv. měsíční kámen je kámen zastupující cudnost, skromnost a přinášející stabilní partnerské vztahy. Tento drahokam je prostředkem nejen spokojeného života v páru, ale také vyrovnaného stavu každého jedince.

Červenec: Rubín

Červené rubíny přinášejí harmonii a mír. Jejich krása sama o sobě mluví o jejich síle a ušlechtilém charakteru. Nositelé rubínu přitahují štěstí a dobré přátele.

Srpen: Olivín

Světle zelený olivín má svou vlastní půvabnou jiskru. Podle tradic od vás olivín úspěšně odvrací zlo, negativní vlivy a deprese. Místo olivínu se doporučuje také nosit u sebe peridot.

Září: Safír

Září je spojeno se safíry, kameny, které přicházejí v zajímavých barvách. Safír reprezentuje důstojnost, věrnost, klid, víru, moudrost a čistotu. S pomocí safíru dosáhnete klidu a vyrovnanosti.

Říjen: Opál

Tyto exotické kameny jsou spolu s turmalínem spojovány s nadějí, nevinností a podporou vaší kreativity. Svého nositele opál chrání před špatnými vlivy a nepravými lidmi.

Listopad: Topas

Žlutý topaz a citrín jsou znakem pevnosti a léčí vaše tělo i mysl. Topas byste si sebou měli brát na dlouhé cesty, chrání totiž cestující a podporují dobré duševní zdraví.

Prosinec: Tanzanit, tyrkys

Tanzanit a tyrkys jsou spojeni s dobrým životem, který bude naplněn množstvím peněz. Chrání vás před bolestí hlavy a v dávných dobách dokonce lidé věřili, že tyrkysová barva kamene se změní, pokud se jeho majitel nachází v nebezpečí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button