Vyrobte si silný svatojánský olej na mnoho zdravotních problémů. Po staletí sbírají ženy po celém světe na svatého Jana třezalku.
Používání svatojánského oleje je jednoduchý a snadno aplikovatelný bylinný prostředek pro nesčetné kožní podmínky a další zdravotní problémy.
Co je svatojánský olej?
Svatojánský olej jevyroben z květů třezalky tečkované, kvetoucí rostlina, která je široce používána po celém světě. Je důležité poznamenat, že název svatojánský olej se může vztahovat na esenciální olej odvozený od samotné rostliny, stejně jako přípravek, kde jsou květy namočené v oleji a těkavé složky jsou extrahovány. V závislosti na druhu, který používáte, mohou být pokyny pro použití odlišné, proto je nutno vzít tuto skutečnost v úvahu. Tento olej je nejčastěji používán jako masážní olej, ale může být také začleněn do jiných krémů, mastí a přírodních prostředků pro zlepšení jejich účinnosti. Tento olej by neměl být užíván vnitřně, protože může mít řadu negativních vedlejších účinků.
Svatojánský olej výhody
Existuje mnoho výhod pro použití svatojánského oleje, včetně následujících:
Léčivé rány
Léčba popálenin
Léčivé kousnutí hmyzem
Snížení zánětu
Léčba psoriázy
Snižuje bolest svalů
Léčba artritidy
Léčba deprese
Zlehčení spálení
Zvyšuje imunitu
Kombinace hyperforinu a hypericinu přináší většinu těchto výhod tohoto silného oleje. Když se několik kapek nanese na ránu po kousnutí hmyzem nebo na zánět, mohou tyto sloučeniny stimulovat imunitní funkci a zabránit infekci. Pokud zažijete těžké spálení pokožky, může použití několika kapek tohoto oleje v kombinaci s nosným olejem a eliminovat nepříjemné pocity a bolest při popálení při léčbě. Bolest způsobená ischiasem a fibromyalgií může být také ošetřena pomocí tohoto oleje.
Co se týče imunity, je tento olej dobře znám, že zabraňuje houbovým a bakteriálním infekcím na pokožce, jako je psoriáza a šindele. To může být také prospěšné pro pokožku hlavy a nehty. Pokud trpíte artritidou nebo akutnější bolestí ve svalech, třením několika kapek tohoto oleje na místě může rychle odstranit otoky a zarudnutí a zlepšit rozsah pohybu. Dokonce i pro lidi, kteří se pokoušejí léčit hemeroidy, směs svatojánského oleje a oleje ze Smylu může rychle uklidnit tento bolestivý stav. V tradičním lékařství se tento olej dával přímo do ucha k léčbě ušních bolesti nebo bolesti uší. Konečně, kromě jeho aktuálního použití, můžete také použít svatojánský olej v aromaterapii, abyste snížili depresi a zvýšili energii!
Jak vyrobit svatojánský olej?
Mnoho lidí si užívá přípravu vlastních bylinných léků doma a svatojánský olej se dá snadno připravit; vše, co potřebujete, jsou čerstvé rozvynuté květy třezalky tečkované (Hypericum perforatum).
Třezalku můžete sbírat celý červen až do půlky srpna, ale podle tradice je údajně nejsilnejší na svatojánskou noc a ve dnech před a po ní. Měla by se sbírat za úplného sucha, ne po dešti.
Krok 1: Sklizeň květů z třezalky a nechte ji proschnout po dobu 24 hodin.
Krok 2: Umístěte zvlněné lístky do čisté skleněné nádoby.
Krok 3: Na okvětní lístky nalijte olivový olej (mandlový olej, sójový olej apod., ale doporučujeme v Bio kvalitě za studena lisovaný) A zalijte květy tak,aby byly zcela ponořené a nad nimi ještě 2,5cm oleje.
Krok 4: Pečlivě utěsněte nádobu a umístěte na okenní parapet, kde bude mít dostatek slunečního světla.
Krok 5: Otevřete nádobku každé 2 dny a odstraňte veškerý vzniklý vrchní kondenzát. Dbejte, aby květy byly stále ponořené.
Krok 6: Olej postupně zčervená.
Krok 7: Odstraňte květy po 1 měsíci a olej ukládejte na chladném, suchém místě mimo přímý svit slunečního světla.
Vedlejší účinky svatojánského oleje
Zatímco tam jsou nespočetné výhody tohoto oleje, tam jsou také některé vedlejší účinky, jako jsou potenciální komplikace s těhotenstvím a citlivost na slunce.
Těhotenství: Je omezený výzkum vlivů tohoto oleje na těhotné a kojící ženy, proto se obecně doporučuje, aby ho nepoužívaly.
Fototoxicita: Studie zjistily, že použití tohoto oleje na pokožce může způsobit poškození nebo podráždění pokožky při vystavení slunečnímu záření, takže se neaplikujte přímo před odchodem z domu, nebo pokud se chystáte opalovat!
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos